wrzesień 2022
27
wtorek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
2
Luty 2015
06 tydzień
Kornela, Marii, Mirosławy
Wtorek
3
Luty 2015
06 tydzień
Błażeja, Joanny, Telimeny
Środa
4
Luty 2015
06 tydzień
Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Czwartek
5
Luty 2015
06 tydzień
Agaty, Filipa, Justyniana
Piątek
6
Luty 2015
06 tydzień
Amandy, Bogdana, Doroty
Sobota
7
Luty 2015
06 tydzień
Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
Niedziela
8
Luty 2015
06 tydzień
Irminy, Piotra, Sylwii

Nowoczesne nawadnianie ogrodu

Jak w dzisiejszych czasach efektywnie i wygodnie zająć się takim zadaniem jak nawadnianie ogrodu? Zadanie nie do końca jest łatwe, jednak możliwe jest odnalezienie takich opcji, które pomogą nam radzić sobie z tym zadaniem.

Obecne tendencje

Coraz bardziej zyskują na popularności rozwiązania takie jak profesjonalne systemy nawadniające. To co prawda krok w kierunku automatyki w ogrodzie, ale dlaczego się na to nie zdecydować skoro możemy w ten sposób skutecznie zapewnić sobie wygodę i naszym roślinom odpowiednią pielęgnację na wysokim poziomie. Odpowiednio zaplanowany system nawadniający nie wymaga codziennej skomplikowanej obsługi. Do tego większość jego elementów zakopana jest pod ziemią, zatem nie psują one prezencji naszego ogrodu.

Planowanie nawodnienia

Podczas planowania tego jak ma się prezentować system nawadniający nasz ogród musimy rozważyć takie elementy jak podział ogrodu na sekcje, które będą nawadniane po kolei. System automatycznego nawadniania obejmują fragmenty ogrodu. Bardzo ważne jest również dopasowanie odpowiedniego rodzaju nawadniania do typów roślin jakie znajdują się w naszym ogrodzie. Podział taki prowadzi się w oparciu o to jakie są wymagania konkretnych roślin, a także zależnie od tego jaki rodzaj gleby został zastosowany jako podłoże. Najczęściej dzieli się je zgodnie z takimi częściami jak trawnik, żywopłot, rabaty kwiatowe.

Działanie systemu nawadniania

W jaki sposób działa taki system nawadniający? Do podlewania służą specjalne końcówki. Montuje się nie tylko zraszacze, ale i mikrozraszacze, a także linie kroplujące. Podczas montażu systemu elementy te łączy się za pomocą rurek. Przyjmuje się jako dobrą praktykę, iż w jednej linii powinny pracować elementy takiego samego rodzaju i mające taką samą wydajność. To poprawia żywotność systemu. Całą pracą systemu kieruje się za pomocą odpowiednio dobranego i profesjonalnie zaprogramowanego sterownika. System można podłączyć nie tylko do kranu, ale również do własnej studni z pompą. Każda z sekcji działa niezależnie. Dobrze dobrany system nawadniania zdejmie z nas obowiązek pamiętania o podlewaniu w okresach suszy.
Jakość wody używanej do nawadniania
Dobrze dobrany system nawadniający
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe