lipiec 2020
2
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
19
Październik 2015
43 tydzień
Michaliny, Michała, Piotra
Wtorek
20
Październik 2015
43 tydzień
Ireny, Kleopatry, Witalisa
Środa
21
Październik 2015
43 tydzień
Celiny, Hilarego, Janusza
Czwartek
22
Październik 2015
43 tydzień
Haliszki, Lody, Przybysłwa
Piątek
23
Październik 2015
43 tydzień
Edwarda, Marleny, Seweryna
Sobota
24
Październik 2015
43 tydzień
Arety, Marty, Marcina
Niedziela
25
Październik 2015
43 tydzień
Ingi, Maurycego, Sambora

Dbanie o miejskie tereny zielone

Władze miejskie dokładają wszelkich starań, by zadbać o odpowiedni wygląd danego miasta, gdyż wygląd jest swojego rodzaju wizytówką. Wiąże się to nie tylko z odnawianiem kolejnych budynków w danym mieście, ale również zakładanie kolejnych terenów zielonych, w tym między innymi parków czy skwerów. Często też w wielu punktach miasta pojawiają się przepiękne kompozycje kwiatowe, ronda są obsiewane trawą, a wzdłuż ulic czy różnego rodzaju alejek sadzi się ozdobne krzewy. Oczywiście o te wszystkie rośliny trzeba dbać w odpowiedni sposób, by rzeczywiście pięknie się prezentowały i dzięki temu spełniały swoją rolę, którą jest sprawienie, że dane miasto po prostu ładnie się prezentuje i jest przyjemne oraz komfortowe dla mieszkańców i odwiedzających.

Firma ogrodnicza

Nie ulega wątpliwości fakt, że w przypadku dbania o tereny zielone w miastach, konieczne staje się zatrudnienie odpowiedniej firmy ogrodniczej. To jej pracownicy są odpowiedzialni za to, by usuwać z rabat kwiatowych chwasty, by w odpowiednim czasie przycinać krzewy, by za bardzo się nie rozrastały i nie blokowały przejścia aleją. Oczywiście do zadań profesjonalnych ogrodników należy również dbanie o idealne nawodnienie wszystkich trawników, krzewów czy też kompozycji kwiatowych. Trudno jednak byłoby wyobrazić sobie, że codziennie pracownicy firm ogrodniczych podlewają te wszystkie obiekty. Wymagałoby to zatrudnienia dużej ilości osób, co z kolei znacznie podniosłoby koszt dbania o miejskie tereny zielone. W takiej sytuacji najkorzystniejszym rozwiązaniem staje się zamontowanie na terenie miasta specjalnych systemów nawadniających.

Automatyzacja to oszczędności

Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas, który potrzebny jest na pielęgnacje roślin na skwerach miejskich i w parkach, ale również pozwala na zaoszczędzenie wody. Dostępne obecnie na rynku rozwiązania proponują między innymi takie opcje jak:
  • wykorzystanie stałych lub ruchomych zraszaczy w zależności od potrzeb;
  • wykorzystanie komputerowego sterowania całym systemem nawadniania;
  • łatwe podłączanie do sieci wodnej całego systemu.
Na czym polega projektowanie ogrodu?
Dbanie o miejskie tereny zielone
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe