wrzesień 2022
27
wtorek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
26
Październik 2015
44 tydzień
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Wtorek
27
Październik 2015
44 tydzień
Iwony, Noemi, Szymona
Środa
28
Październik 2015
44 tydzień
Narcyza, Serafina, Wioletty
Czwartek
29
Październik 2015
44 tydzień
Angeli, Przemysława, Zenobii
Piątek
30
Październik 2015
44 tydzień
Augustyny, Łukasza, Urbana
Sobota
31
Październik 2015
44 tydzień

Dbanie o miejskie tereny zielone

Władze miejskie dokładają wszelkich starań, by zadbać o odpowiedni wygląd danego miasta, gdyż wygląd jest swojego rodzaju wizytówką. Wiąże się to nie tylko z odnawianiem kolejnych budynków w danym mieście, ale również zakładanie kolejnych terenów zielonych, w tym między innymi parków czy skwerów. Często też w wielu punktach miasta pojawiają się przepiękne kompozycje kwiatowe, ronda są obsiewane trawą, a wzdłuż ulic czy różnego rodzaju alejek sadzi się ozdobne krzewy. Oczywiście o te wszystkie rośliny trzeba dbać w odpowiedni sposób, by rzeczywiście pięknie się prezentowały i dzięki temu spełniały swoją rolę, którą jest sprawienie, że dane miasto po prostu ładnie się prezentuje i jest przyjemne oraz komfortowe dla mieszkańców i odwiedzających.

Firma ogrodnicza

Nie ulega wątpliwości fakt, że w przypadku dbania o tereny zielone w miastach, konieczne staje się zatrudnienie odpowiedniej firmy ogrodniczej. To jej pracownicy są odpowiedzialni za to, by usuwać z rabat kwiatowych chwasty, by w odpowiednim czasie przycinać krzewy, by za bardzo się nie rozrastały i nie blokowały przejścia aleją. Oczywiście do zadań profesjonalnych ogrodników należy również dbanie o idealne nawodnienie wszystkich trawników, krzewów czy też kompozycji kwiatowych. Trudno jednak byłoby wyobrazić sobie, że codziennie pracownicy firm ogrodniczych podlewają te wszystkie obiekty. Wymagałoby to zatrudnienia dużej ilości osób, co z kolei znacznie podniosłoby koszt dbania o miejskie tereny zielone. W takiej sytuacji najkorzystniejszym rozwiązaniem staje się zamontowanie na terenie miasta specjalnych systemów nawadniających.

Automatyzacja to oszczędności

Rozwiązanie to jest szczególnie korzystne, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas, który potrzebny jest na pielęgnacje roślin na skwerach miejskich i w parkach, ale również pozwala na zaoszczędzenie wody. Dostępne obecnie na rynku rozwiązania proponują między innymi takie opcje jak:
  • wykorzystanie stałych lub ruchomych zraszaczy w zależności od potrzeb;
  • wykorzystanie komputerowego sterowania całym systemem nawadniania;
  • łatwe podłączanie do sieci wodnej całego systemu.
Jak dobrać system nawadniający do swoich potrzeb?
O czym muszą pamiętać właściciele trawników
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe