październik 2022
6
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
6
Kwiecień 2015
15 tydzień
Ady, Celestyny, Ireneusza
Wtorek
7
Kwiecień 2015
15 tydzień
Donata, Herminy, Rufina
Środa
8
Kwiecień 2015
15 tydzień
Amadeusza, Cezaryny, Juliany
Czwartek
9
Kwiecień 2015
15 tydzień
Mai, Marcelego, Wadima
Piątek
10
Kwiecień 2015
15 tydzień
Borysławy, Makarego, Michała
Sobota
11
Kwiecień 2015
15 tydzień
Filipa, Izoldy, Leona
Niedziela
12
Kwiecień 2015
15 tydzień
Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Idealna murawa na boisku

Gra w piłkę nożną jest przez niektórych Polaków uważana niemal za sport narodowy i choć bardzo wiele osób uprawia tę aktywność fizyczną tylko okazjonalnie, w naszym kraju wciąż pojawia się coraz więcej boisk, na których dzieci już od najmłodszych lat życia mogą uprawiać ten sport. Oczywiście pamiętać trzeba, że w wielu przypadkach boiska takie to po prostu odpowiedniej wielkości kawałek trawnika umieszczony przy szkole czy miejscowym ośrodku kultury. Coraz częściej jednak realizuje się projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach których w różnych gminach naszego kraju powstają naprawdę profesjonalne stadiony, na których trenować można zarówno piłkę nożną jak i inne sporty, na przykład biegi. Powstanie takich boisk i stadionów zawdzięczamy przede wszystkim dążeniu polskich władz do krzewienia kultury fizycznej wśród obywateli. Trzeba jednak pamiętać, że choć postawienie profesjonalnego stadionu jest bardzo dobrą inwestycją, na samej budowie obiektu nie można poprzestać. Aby mógł on w odpowiedni sposób służyć mieszkańcom, potrzebne jest dbanie o niego. Przede wszystkim zaś należy odpowiednio zadbać o murawę na takim boisku.

Murawa w dobrej kondycji

Wbrew pozorom utrzymanie murawy boiska w odpowiednim stanie nie jest proste. Trzeba pamiętać o tym, by zasiać tu odpowiedni gatunek trawy. Później zaś sukcesywnie trzeba tę trawę kosić oraz przede wszystkim nawadniać. Biorąc pod uwagę rozmiary standardowego boiska przeznaczonego do gry w piłkę nożną, trudno byłoby codziennie, a przecież z taką częstotliwością w okresie szczególnych upałów należy podlewać trawę, by pozostała zielona i nie uschła, podlewać murawę boiska wodą z węża ogrodowego. Z pewnością zajęłoby to mnóstwo czasu i wymagało niemałego wysiłku. Dlatego w przypadku boisk i stadionów wykorzystuje się różnego rodzaju systemy nawadniające. Mogą one być różnego typu w zależności od rodzaju obiektu:
  • systemy montowane na stałe, w przypadku obiektów szczególnie profesjonalnych;
  • zraszacze, które rozstawia się w razie potrzeby w przypadku boisk usytuowanych przy szkołach i mniej profesjonalnych obiektów.
Jak zadbać o swój trawnik?
Wygląd ogrodu zależy od odpowiedniego nawodnienia
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe