wrzesień 2022
27
wtorek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Wtorek
1
Grudzień 2015
49 tydzień
Blanki, Edmunda, Eligiusza
Środa
2
Grudzień 2015
49 tydzień
Balbiny, Ksawerego, Pauliny
Czwartek
3
Grudzień 2015
49 tydzień
Hilarego, Franciszki, Ksawery
Piątek
4
Grudzień 2015
49 tydzień
Barbary, Hieronima, Krystiana
Sobota
5
Grudzień 2015
49 tydzień
Kryspiny, Norberta, Sabiny
Niedziela
6
Grudzień 2015
49 tydzień
Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Jak prawidłowo nawadniać rośliny?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Poprzez zastosowanie nowoczesnych systemów nawadniających mamy wielkie szanse na sukces w zakresie dopasowanego do potrzeb naszych roślin podlewania i nawadniania ich. Zadanie nie jest najłatwiejsze, na pierwszy rzut oka, bowiem rośliny maja pod tym względem zupełnie różne wymagania. Dodatkowo elementem, który wpływa na kwestię odpowiedniego nawadniania jest na pewno rodzaj gleby na jakiej nasze rośliny są posadzone.

Nowoczesne systemy nawadniania

Kombinacji na jakie pozwala nam jednak nowoczesny system nawadniania jest na tyle sporo, że na pewno uda nam się stworzyć w naszym ogrodzie odpowiednie strefy, zróżnicowane pod kątem sposobu nawadniania. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu w dobrej formie naszego żywopłotu doskonałym rozwiązaniem będzie zamontowanie wzdłuż niego rury wyposażonej w kroplowniki końcowe. Można je umieścić tak, by jeden przypadał na każdą roślinę. Na początek rury trafia w takiej sytuacji urządzenie bazowe, zaś na końcu montujemy zaślepkę. Dla odmiany, jeżeli montujemy taki system na balkonie ? posiadamy tam rośliny rosnące w skrzyniach ? najlepszym wyborem będzie postawić na cieniutkie rury rozdzielcze. Jeżeli skrzyń mamy więcej niż jedną, łączymy rurki te większą rurą posiadającą rozdzielacze. Do każdej skrzyni powinny trafić kroplownik rzędowe. Należy je umieścić blisko roślin. Takie umiejscowienie to gwarancja lepszego i bardziej skutecznego podlewania. Gdy na naszym balkonie znajdują się rośliny w donicach montujemy kroplowniki końcowe połączone rurą rozdzielczą.

Co zyskamy?

Innowacyjne rozwiązania nawadniające to nie tylko oszczędność naszego czasu. To również najwyższy stopień dbałości o nasze rośliny. To szansa na posiadanie ich w doskonałej formie przez długi czas. Przy okazji zyskujemy pewność, że zużywana jest jedynie taka ilość wody jaka jest niezbędna naszym roślinom. W odróżnieniu od samodzielnego podlewania mamy to zagwarantowane, zatem oszczędzamy pieniądze każdego dnia. Dodatkowym elementem jest oczywiście ogromna wygoda korzystania z tego rozwiązania.
Nawadnianie po kropelce
Jak prawidłowo podlewać kwiaty i inne rośliny ogrodowe?
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe