wrzesień 2019
19
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
14
Wrzesień 2015
38 tydzień
Bernarda, Mony, Roksany
Wtorek
15
Wrzesień 2015
38 tydzień
Albina, Lolity, Ronalda
Środa
16
Wrzesień 2015
38 tydzień
Jagienki, Kamili, Korneliusza
Czwartek
17
Wrzesień 2015
38 tydzień
Franciszka, Lamberty, Narcyza
Piątek
18
Wrzesień 2015
38 tydzień
Ireny, Irminy, Stanisława
Sobota
19
Wrzesień 2015
38 tydzień
Januarego, Konstancji, Leopolda
Niedziela
20
Wrzesień 2015
38 tydzień
Eustachego, Faustyny, Renaty

Jak utrzymać pole golfowe w idealnym stanie?

Gra w golfa staje się coraz bardziej popularna, właściwie można powiedzieć, że ten system spędzania czasu przeżywa prawdziwy renesans. O ile jeszcze do niedawna sport ten uznawany był jedynie za rozrywkę dla osób, które pochodzą z tak zwanych wyższych sfer czy też po prostu są bardzo dobrze sytuowane, o tyle dziś coraz więcej ludzi próbuje swoich sił właśnie w grze w golfa. I choć sport ten wciąż pozostaje dyscypliną elitarną, zyskuje, także w Polsce, coraz więcej zwolenników.

Pola golfowe

Oczywiście wraz ze wzrostem zainteresowania tą dyscypliną sportową, pojawia się w naszym kraju także większa liczba obiektów, które umożliwiają uprawianie tego sportu. Trzeba przecież pamiętać, że grę w golfa można uprawiać wyłącznie na odpowiednio w tym celu stworzonych polach golfowych. Są to duże, często liczące nawet kilkadziesiąt hektarów powierzchni obiekty, na których stworzono różnego rodzaju dołki, czyli kolejne miejsca, w których zawodnicy muszą trafić piłeczką, uderzaną specjalnym kijem, do oddalonej o kilka, a nawet kilkanaście metrów dołka w ziemi. Chociaż miejscowo pole golfowe pokryte jest piaskiem czy też żwirem, który stanowić ma utrudnienie dla grających i jednocześnie skutecznie urozmaicić grę, większa część powierzchni tego obiektu jest pokryta trawą.

Pielęgnacja trawy

Oczywiście trawa ta powinna być zawsze utrzymana w odpowiednim stanie. Gdzieniegdzie celowo zostawia się rośliny dłuższe, co również ma na celu urozmaicenie gry, jednak najczęściej trawnik pokrywający pole golfowe jest krótko przystrzyżony. Ważne jest także, by był on odpowiednio nawodniony. Trudno byłoby wyobrazić sobie, że na takim trawniku codziennie przemieszczają się pracownicy pola golfowego wyposażeni w konewki, których zadaniem jest podlewanie trawy takie rozwiązanie byłoby bardzo czasochłonne i przede wszystkim kosztowne. Dlatego w przypadku pola golfowego najlepiej sprawdzają się automatyczne systemy nawadniające. Ich zastosowanie pozwala na:
  • kontrolę ilości zużywanej wody;
  • komputerowe sterowanie systemem nawadniającym, w zależności od potrzeb, czy na przykład warunków pogodowych;
  • regularne zraszanie całej powierzchni trawnika.
System nawadniający dostosowany do danego obiektu
Jak utrzymać pole golfowe w idealnym stanie?
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe