październik 2022
6
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Środa
1
Kwiecień 2015
14 tydzień
Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
Czwartek
2
Kwiecień 2015
14 tydzień
Franciszka, Malwiny, Władysława
Piątek
3
Kwiecień 2015
14 tydzień
Pankracego, Renaty, Ryszarda
Sobota
4
Kwiecień 2015
14 tydzień
Benedykta, Izodory, Wacławy
Niedziela
5
Kwiecień 2015
14 tydzień
Ireny, Kleofasa, Wincentego

Jak zadbać o swój trawnik?

Posiadanie własnego ogródka jest niewątpliwie jedną z największych zalet mieszkania w domu jednorodzinnym. Nie ma przecież nic przyjemniejszego niż wieczorny czy popołudniowy relaks na trawie, w cieniu jabłoni czy innych drzew owocowych. Trzeba jednak pamiętać, że aby ogródek dobrze nam służył, konieczne jest odpowiednie o niego dbanie. Oczywiście nie trzeba nikogo przekonywać co do tego, że im więcej wymyślnych roślin, kwiatów i ozdobnych krzewów, tym więcej trzeba się napracować, by ogródek wyglądał naprawdę pięknie.

Trawnik bez problemu

Kolorowy, pełen różnego rodzaju roślin ogród będzie więc idealny dla wszystkich, których parce ogrodowe po prostu bawią, relaksują i uspokajają. Inni, którzy z uroków posiadania ogrodu przy domu chcą korzystać bez przeszkód, a jednocześnie nie mają zbyt wiele czasu lub ochoty, by codziennie pielić grządki i doglądać poszczególnych roślin, mogą ograniczyć się do wersji minimum: kilka iglaków i duży trawnik wystarczą, by móc cieszyć się spokojem we własnym ogrodzie.

Kilka kroków do perfekcyjnego trawnika

Jednak pamiętać trzeba, że i o ten trawnik należy odpowiednio zadbać. Co zrobić, by trawa była naprawdę ładna? Tak naprawdę wystarczy kilka prostych czynności. Najważniejsze jest to, by nie pozwalać trawie rosnąć swobodnie Każdy właściciel ogródka, który chce zadbać o to, by jego trawnik był w idealnym stanie, powinien przede wszystkim:
  • od czasu do czasu, gdy trawa jest już odpowiednio duża, kosić trawnik,
  • raz na jakiś czas zadbać o dopływ powietrza do korzeni trawy;
  • zadbać o odpowiednie nawodnienie trawnika, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy na dworze panują upały.

Nawodnienie jako punkt niezbędny

Jeśli chodzi o odpowiednie nawodnienie trawnika, można oczywiście pokusić się o codzienne spryskiwanie go wężem ogrodowym. Znacznie łatwiej jest jednak, gdy wykorzystamy w tym celu różnego typu systemy nawadniające. Mogą to być zarówno zraszacze, które włączają się automatycznie, wmontowane na stałe w glebę, jak i zraszacze, które można przestawiać. W tym pierwszym przypadku warto pamiętać o tym, by w trakcie montażu owych zraszaczy odpowiednio je rozmieścić.
Odpowiednie zaopatrzenie roślin w wodę
Idealna murawa na boisku
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe