październik 2022
6
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
20
Kwiecień 2015
17 tydzień
Agnieszki, Amalii, Czecha
Wtorek
21
Kwiecień 2015
17 tydzień
Jarosława, Konrada, Selmy
Środa
22
Kwiecień 2015
17 tydzień
Łukasza, Kai, Nastazji
Czwartek
23
Kwiecień 2015
17 tydzień
Ilony, Jerzego, Wojciecha
Piątek
24
Kwiecień 2015
17 tydzień
Bony, Horacji, Jerzego
Sobota
25
Kwiecień 2015
17 tydzień
Jarosława, Marka, Wiki
Niedziela
26
Kwiecień 2015
17 tydzień
Marii, Marzeny, Ryszarda

Korzyści ze stosowania automatycznych systemów nawadniających w ogrodzie

Każdy, kto jest posiadaczem własnego ogrodu wie, że aby obiekt ten prezentował się szczególnie dobrze, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja znajdujących się w nim roślin. Im więcej jest owych roślin i im bardziej są one zróżnicowane gatunkowo, tym więcej pracy i zaangażowania trzeba im poświęcić. Oczywiście można zdecydować się wyłącznie na obsadzenie całego terenu trawą i iglakami, dzięki czemu zaoszczędzi się czasu na przykład na plewieniu. Jednak nawet samej trawy nie wolno zostawić rosnącej samej sobie. Aby móc cieszyć się pięknym trawnikiem trzeba od czasu do czasu skosić na nim trawę, co sprawi, że będzie ona lepiej odżywiona i bardziej zielona. Ponadto bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie nawodnienie roślin. Dotyczy to oczywiście nie tylko trawnika, ale również innych gatunków roślin, które znajdują się na terenie ogrodu.

Jak wygląda nawadnianie w Polsce

W Polsce pogoda bywa czasem nieprzewidywalna. Po okresach wzmożonych padów przychodzą nawet tygodnie dni upalnych, kiedy z nieba nie spada nawet kropla deszczu. Takie okresy są szczególnie niekorzystne dla wszelkiego rodzaju roślin. W czasie suszy i miesięcy, gdy temperatury powietrza są naprawdę bardzo wysokie, konieczne jest zadbanie o odpowiednie nawodnienie ogrodu. Można to zrobić w sposób tradycyjny: za pomocą konewki. Jednak podlanie ogrodu o dużej powierzchni może wymagać sporej ilości czasu. Aby go nie tracić warto skorzystać z automatycznych systemów nawadniających. Ich stosowanie ma wiele zalet. Do nich zaliczyć można na przykład:
  • fakt, że nie trzeba pamiętać o codziennym podlewaniu roślin;
  • można bezpiecznie zostawić ogród bez opieki na przykład na czas dwutygodniowego urlopu, bez obawy, że w tym czasie hodowane w nim rośliny uschną;
  • nie trzeba pamiętać o tym, ile wody potrzebne jest każdemu gatunkowi roślin rosnących w ogrodzie, ponieważ system nawadniający jest odpowiednio zaprogramowany , by w konkretne miejsce dostarczyć odpowiedniej ilości wody.
Stosowanie profesjonalnych systemów nawadniających pozwala więc zaoszczędzić czas i cieszyć się pięknym ogrodem przez cały rok.
Wygląd ogrodu zależy od odpowiedniego nawodnienia
Rozwiązania dla ogrodów przy hotelach
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe