grudzień 2022
9
piątek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
16
Listopad 2015
47 tydzień
Edmunda, Marii, Marka
Wtorek
17
Listopad 2015
47 tydzień
Grzegorza, Salomei, Walerii
Środa
18
Listopad 2015
47 tydzień
Klaudyny, Romana, Tomasza
Czwartek
19
Listopad 2015
47 tydzień
Elżbiety, Faustyny, Pawła
Piątek
20
Listopad 2015
47 tydzień
Anatola, Edyty, Rafała
Sobota
21
Listopad 2015
47 tydzień
Janusza, Marii, Reginy
Niedziela
22
Listopad 2015
47 tydzień
Cecylii, Jonatana, Marka

Kropla po kropli

Odpowiednie nawadnianie ogrodu nie jest zadaniem łatwym. Konieczne jest bowiem dopasowanie elementów nawadniających do tego jakie rośliny znajdują się w naszym ogrodzie, a także na jakim podłożu zostały one posadzone. Dzięki odpowiedniemu doborowi rozwiązań możliwe jest jednak dostosowanie tych elementów odpowiedzialnych za nawadnianie tak, by nasze rośliny rozwijały się naprawdę doskonale, a zużycie wody było niewielkie. Pozwalają na to rozwiązania wykorzystujące nawadnianie kropelkowe.

Korzyści dla roślin i ludzi

Nawadnianie kropelkowe ma wiele zalet. Pozwala na bardzo precyzyjne nawadnianie roślin. Woda jest im bowiem dostarczana kropla po kropli, dokładnie w takiej ilości jakiej im potrzeba. Nowoczesne systemy nawadniające to strzał w dziesiątkę, bowiem pozwolą nam one zapomnieć o trudach podlewania i dopasowania ilości wody do potrzeb naszych roślin. Dzięki odpowiedniemu sterownikowi i dostosowaniu instalacji już podczas montażu możliwe będzie zapomnienie o czynności jaką jest podlewanie, dotyczy to nie tylko rabat kwiatowych, ale również żywopłotów, a nawet roślin hodowanych w szklarniach. System nawadniania kropelkowego to opcja, która zadowoli każdego. Można zainstalować rozwiązanie zarówno w wersji naziemnej, jak i podziemnej. Linia kroplująca w obu wersjach działa równie skutecznie. Cała instalacja jest zarządzana poprzez sterownik, te nowoczesne wyposażone są również w czujnik deszczu, by nie marnować wody kiedy na dworze pada.

Oszczędność i ekologia

Automatyczne nawadnianie to nie tylko oszczędność czasu, to również oszczędność wody, bowiem zużyte zostanie dokładnie tyle ile potrzeba. Nie ma mowy o żadnym podwyższonym zużyciu, które nieraz ma miejsce gdy zdecydujemy się podlewać z węża na własną rękę. Innowacyjne systemy nawadniania kropelkowego są na tyle proste w montażu, iż poradzimy sobie z nim sami. Jeżeli jednak mamy wątpliwości jak prawidłowo dostosować go do potrzeb naszych roślin warto skonsultować się ze specjalistą zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych elementów. To pomoże nam uzyskać naprawdę doskonały efekt.
Nawadnianie trawników na obiektach sportowych
Nawadnianie po kropelce
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe