styczeń 2022
23
niedziela
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
22
Listopad 2021
47 tydzień
Cecylii, Jonatana, Marka
Wtorek
23
Listopad 2021
47 tydzień
Adeli, Felicyty, Klemensa
Środa
24
Listopad 2021
47 tydzień
Emmy, Flory, Romana
Czwartek
25
Listopad 2021
47 tydzień
Elżbiety, Katarzyny, Klemensa
Piątek
26
Listopad 2021
47 tydzień
Leona, Leonarda, Lesławy
Sobota
27
Listopad 2021
47 tydzień
Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Niedziela
28
Listopad 2021
47 tydzień
Jakuba, Stefana, Romy

Kropla po kropli

Odpowiednie nawadnianie ogrodu nie jest zadaniem łatwym. Konieczne jest bowiem dopasowanie elementów nawadniających do tego jakie rośliny znajdują się w naszym ogrodzie, a także na jakim podłożu zostały one posadzone. Dzięki odpowiedniemu doborowi rozwiązań możliwe jest jednak dostosowanie tych elementów odpowiedzialnych za nawadnianie tak, by nasze rośliny rozwijały się naprawdę doskonale, a zużycie wody było niewielkie. Pozwalają na to rozwiązania wykorzystujące nawadnianie kropelkowe.

Korzyści dla roślin i ludzi

Nawadnianie kropelkowe ma wiele zalet. Pozwala na bardzo precyzyjne nawadnianie roślin. Woda jest im bowiem dostarczana kropla po kropli, dokładnie w takiej ilości jakiej im potrzeba. Nowoczesne systemy nawadniające to strzał w dziesiątkę, bowiem pozwolą nam one zapomnieć o trudach podlewania i dopasowania ilości wody do potrzeb naszych roślin. Dzięki odpowiedniemu sterownikowi i dostosowaniu instalacji już podczas montażu możliwe będzie zapomnienie o czynności jaką jest podlewanie, dotyczy to nie tylko rabat kwiatowych, ale również żywopłotów, a nawet roślin hodowanych w szklarniach. System nawadniania kropelkowego to opcja, która zadowoli każdego. Można zainstalować rozwiązanie zarówno w wersji naziemnej, jak i podziemnej. Linia kroplująca w obu wersjach działa równie skutecznie. Cała instalacja jest zarządzana poprzez sterownik, te nowoczesne wyposażone są również w czujnik deszczu, by nie marnować wody kiedy na dworze pada.

Oszczędność i ekologia

Automatyczne nawadnianie to nie tylko oszczędność czasu, to również oszczędność wody, bowiem zużyte zostanie dokładnie tyle ile potrzeba. Nie ma mowy o żadnym podwyższonym zużyciu, które nieraz ma miejsce gdy zdecydujemy się podlewać z węża na własną rękę. Innowacyjne systemy nawadniania kropelkowego są na tyle proste w montażu, iż poradzimy sobie z nim sami. Jeżeli jednak mamy wątpliwości jak prawidłowo dostosować go do potrzeb naszych roślin warto skonsultować się ze specjalistą zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych elementów. To pomoże nam uzyskać naprawdę doskonały efekt.
Nawadnianie trawników na obiektach sportowych
Nawadnianie po kropelce
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe