listopad 2021
27
sobota
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
18
Październik 2021
42 tydzień
Hanny, Klementyny, Łukasza
Wtorek
19
Październik 2021
42 tydzień
Michaliny, Michała, Piotra
Środa
20
Październik 2021
42 tydzień
Ireny, Kleopatry, Witalisa
Czwartek
21
Październik 2021
42 tydzień
Celiny, Hilarego, Janusza
Piątek
22
Październik 2021
42 tydzień
Haliszki, Lody, Przybysłwa
Sobota
23
Październik 2021
42 tydzień
Edwarda, Marleny, Seweryna
Niedziela
24
Październik 2021
42 tydzień
Arety, Marty, Marcina

Na czym polega projektowanie ogrodu?

Coraz więcej osób przykłada wagę do tego, jak wygląda ich przydomowy ogródek, niektóre ogrody to wręcz działa sztuki. Często ogród jest azylem, wytchnieniem, miejscem odpoczynku i relaksu. Coraz częściej odchodzi się od ogrodów, których większa część powierzchni jest pokryta trawnikiem. Ludzie są teraz bardziej wymagający. Chcą, aby otoczenie ich domu było eleganckie i ciekawe. Z tego powodu coraz częściej dokłada się wszelkich starań, aby zaprojektować ogród idealnie dostosowany do potrzeb wszystkich domowników. Oczywiście w tym celu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy wiedzą, o co warto zadbać na etapie projektowania ogrodu.

Projekt ogrodu jest ważną sprawą

Trzeba przyznać, że wbrew pozorom projektowanie ogrodu nie jest łatwą sztuką. Zaprojektowanie ogrodu idealnego wymaga nie lada wiedzy, szczególnie z zakresu ogrodnictwa. Trzeba jednak pamiętać, że osoba, która zajmuje się projektowaniem ogrodów, musi zadbać nie tylko o to, by rośliny posadzone w ogrodzie były ładne, ale także by odpowiednio się komponowały. Najlepiej jest, gdy zaplanuje się sadzenie takich roślin, których czas kwitnienia jest różny. Dzięki czemu ogród niemal przez cały rok wygląda ciekawie i pięknie.

Dobór roślin

Podczas projektowania ogrodu bardzo ważne jest także to, by zostały tu posadzone rośliny, o które jest łatwo dbać. Oczywiście wszystko to w porozumieniu z właścicielami ogrodu. Jeśli bowiem ktoś lubi pielęgnować poszczególne rośliny, może pokusić się o posadzenie w swoim grodzie kwiatów i krzewów, które trzeba często przycinać. Z kolei osoby, które nie mają chęci lub po prostu czasu na parce ogrodowe, będą zadowolone, jeśli rośliny w ogrodzie nie będą zbyt wymagające. Na etapie projektowania ogrodu warto zadbać także o odpowiednie zaplanowanie systemu nawadniającego cały teren. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystanie profesjonalnych systemów nawadniających wiąże się z dużą ilością zalet, wśród których wymienić można: - oszczędność czasu wymaganego do pielęgnacji ogrodu; - oszczędność wody wykorzystywanej do podlewania roślin; -utrzymanie roślinności ogrodowej w stanie idealnym nawet w okresach suszy lub pod dłuższą nieobecność właścicieli.
Systemy nawadniające w budynkach
Jak dobrać system nawadniający do swoich potrzeb?
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe