październik 2022
6
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
23
Luty 2015
09 tydzień
Damiana, Romana, Romany
Wtorek
24
Luty 2015
09 tydzień
Boguty, Bogusza, Macieja
Środa
25
Luty 2015
09 tydzień
Almy, Cezarego, Jarosława
Czwartek
26
Luty 2015
09 tydzień
Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Piątek
27
Luty 2015
09 tydzień
Gagrieli, Liwii, Leonarda
Sobota
28
Luty 2015
09 tydzień
Ludomira, Makarego, Wiliany

Nawadnianie jak marzenie

Posiadanie ogrodu to oczywiście niemała przyjemność. Kiedy możemy spokojnie zrelaksować się na własnym kawałku trawnika, schowani przed wścibskimi spojrzeniami. Cień dają nam nasze własne drzewa czy też ogrodowa altana, a nasze dzieci bawią się spokojnie we własnej, czystej piaskownicy. Równie przyjemne jest spotkanie ze znajomymi przy grillu, siedząc na własnych wygodnych krzesłach i popijające dobre wino czy piwo.

Nawadnianie w trosce o ogród

Jeżeli jednak chcemy utrzymać nasz ogród w dobrej formie konieczne jest zadbanie o to, by nawet w razie suszy można było łatwo i efektywnie zadbać o nawodnienie dostosowane do potrzeb wszystkich rodzajów roślin jakie mamy w swoim ogrodzie. Grupy roślin mają najróżniejsze wymagania i dlatego właśnie najlepszym z możliwych rozwiązań dla utrzymania ich w dobrej formie jest zapewnienie dostosowanego do ich potrzeb systemu nawadniania. Dzięki odpowiedniej wilgotności gleby nasze rośliny będą zawsze w dobre formie i będą cieszyć nasze oczy.

Perfekcyjne rozwiązanie

System nawadniający to najbardziej wygodna i dyskretna forma nawadniania. Instaluje się go około 30 centymetrów pod powierzchnia trawnika lub linią roślin. Nie przeszkadza zatem w korzystaniu z ogrodu, a także nie jest nieestetyczny. Jak działa taki nowoczesny system nawadniania? Podłączamy ujęcie wody rurką do studzienki rozdzielczej. W studzience tej umieszczone są elektrozawory. Elektrozawory te otrzymują impuls elektryczny od sterownika. Po otrzymaniu impulsu zawór otwiera dopływ wody do zraszaczy zainstalowanych w wybranej sekcji. Pod wpływem ciśnienia wody zraszacze ukryte w trawniku unoszą się w górę, ponad linię gruntu. Ich zadaniem jest oczywiście prawidłowe nawodnienie trawy, co jednak jeżeli pada deszcz? Wystarczy zamontować zintegrowany ze sterownikiem czujnik deszczu, by przypadkiem nie podlewać trawnika w czasie kiedy deszcz pada sobie w najlepsze.

Ważne kwestie

Bardzo ważne jest dopilnowanie, by wszystkie zraszacze, które są instalowane w trawniku oparte były na przewodach elastycznych. Jest to zabezpieczenie całego systemu przed wyłamaniem zraszaczy, może to nastąpić na przykład podczas koszenia trawy. Dodatkowo ten system mocowania doskonale sprawdza się w zimie.
Nawadnianie na miarę wieku XXI
Skuteczne nawadnianie trawnika
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe