październik 2022
6
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
16
Luty 2015
08 tydzień
Danuty, Daniela, Juliany
Wtorek
17
Luty 2015
08 tydzień
Donata, Gizeli, Łukasza
Środa
18
Luty 2015
08 tydzień
Konstancji, Krystiana, Sylwany
Czwartek
19
Luty 2015
08 tydzień
Bettiny, Konrada, Mirosława
Piątek
20
Luty 2015
08 tydzień
Anety, Lecha, Leona
Sobota
21
Luty 2015
08 tydzień
Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Niedziela
22
Luty 2015
08 tydzień
Małgorzaty, Marty, Nikifora

Nawadnianie na miarę wieku XXI

Korzystając z innowacyjnego rozwiązania jakim jest automatyczny system nawadniający musimy pamiętać, że dotyczą nas pewne zasady związane z konserwacją tego systemu, aby mógł on nam służyć przez długi czas i był dla nas źródłem radości i zadowolenia, a nie problemów. Jak należy dbać o system automatycznego nawadniania, by działał bez zarzutu.
  • System należy kontrolować dwa razy do roku. Pierwsza kontrola latem i druga jesienią. Jest to tak ważne, bowiem w wodzie znajdują się zanieczyszczenia, które działają negatywnie na system. Wiosną konieczne jest również przeczyszczenie dysz, a także wyregulować zasięg jaki mają zraszacze. Dodatkowym krokiem jest przegląd elektrozaworów.
  • System należy zabezpieczyć przed mrozem. W tym celu konieczne jest zamontowanie dodatkowych elementów:
    • Zaworów odwadniających - ich zadaniem jest odprowadzenie wody z instalacji. Po każdym cyklu nawadniającym powinny one zadziałać i odprowadzić wodę z systemu. Zawory umieszczane są w najniższym miejscu instalacji, każda sekcja powinna być w taki zaopatrzona. Na czas zimowy konieczne jest zdemontowanie reduktorów oraz elementów systemu sterowania.
    • Kompresora - za jego pomocą instalacja jest przedmuchiwana sprężonym powietrzem. W ten sposób usuwane są z rur pozostałości wody. Przy korzystaniu z tego rozwiązania nie ma potrzeby demontowania na zimę żadnych elementów.

Kwestia projektu

Kluczem do sukcesu całego systemu nawadniania w naszym ogrodzie jest oczywiście odpowiedni projekt. To właśnie od niego zaczyna się krok w dobrym kierunku. Zadanie zaprojektowania systemu nie jest łatwe. Jaki jest cel dobrego projektu systemu nawadniania? Przy jak najmniejszym zużyciu wody chcemy efektywnie podlewać nasze rośliny. Dobrym krokiem jest skorzystanie z pomocy fachowca, który ma już wiele projektów za sobą. Musimy takiej osobie dostarczyć dokładne plany naszego ogrodu. Na plan taki należy nanieść grupy roślin, drzew, a także elementy takie jak ścieżki i altany czy inna architektura ogrodowa. Koszt systemu jest uzależniony od grupy czynników. Duży wpływ ma rozmiar ogrodu, ale także poziom różnorodności roślin i rodzajów podłoża jakie jest w naszym ogrodzie zastosowane.
Dobrze dobrany system nawadniający
Nawadnianie jak marzenie
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe