kwiecień 2020
10
piątek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
1
Luty 2020
06 tydzień
Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
Wtorek
2
Luty 2020
06 tydzień
Kornela, Marii, Mirosławy
Środa
3
Luty 2020
06 tydzień
Błażeja, Joanny, Telimeny
Czwartek
4
Luty 2020
06 tydzień
Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Piątek
5
Luty 2020
06 tydzień
Agaty, Filipa, Justyniana
Sobota
6
Luty 2020
06 tydzień
Amandy, Bogdana, Doroty
Niedziela
7
Luty 2020
06 tydzień
Ryszarda, Teodora, Wilhelminy

Nawadnianie na miarę wieku XXI

Korzystając z innowacyjnego rozwiązania jakim jest automatyczny system nawadniający musimy pamiętać, że dotyczą nas pewne zasady związane z konserwacją tego systemu, aby mógł on nam służyć przez długi czas i był dla nas źródłem radości i zadowolenia, a nie problemów. Jak należy dbać o system automatycznego nawadniania, by działał bez zarzutu.
  • System należy kontrolować dwa razy do roku. Pierwsza kontrola latem i druga jesienią. Jest to tak ważne, bowiem w wodzie znajdują się zanieczyszczenia, które działają negatywnie na system. Wiosną konieczne jest również przeczyszczenie dysz, a także wyregulować zasięg jaki mają zraszacze. Dodatkowym krokiem jest przegląd elektrozaworów.
  • System należy zabezpieczyć przed mrozem. W tym celu konieczne jest zamontowanie dodatkowych elementów:
    • Zaworów odwadniających - ich zadaniem jest odprowadzenie wody z instalacji. Po każdym cyklu nawadniającym powinny one zadziałać i odprowadzić wodę z systemu. Zawory umieszczane są w najniższym miejscu instalacji, każda sekcja powinna być w taki zaopatrzona. Na czas zimowy konieczne jest zdemontowanie reduktorów oraz elementów systemu sterowania.
    • Kompresora - za jego pomocą instalacja jest przedmuchiwana sprężonym powietrzem. W ten sposób usuwane są z rur pozostałości wody. Przy korzystaniu z tego rozwiązania nie ma potrzeby demontowania na zimę żadnych elementów.

Kwestia projektu

Kluczem do sukcesu całego systemu nawadniania w naszym ogrodzie jest oczywiście odpowiedni projekt. To właśnie od niego zaczyna się krok w dobrym kierunku. Zadanie zaprojektowania systemu nie jest łatwe. Jaki jest cel dobrego projektu systemu nawadniania? Przy jak najmniejszym zużyciu wody chcemy efektywnie podlewać nasze rośliny. Dobrym krokiem jest skorzystanie z pomocy fachowca, który ma już wiele projektów za sobą. Musimy takiej osobie dostarczyć dokładne plany naszego ogrodu. Na plan taki należy nanieść grupy roślin, drzew, a także elementy takie jak ścieżki i altany czy inna architektura ogrodowa. Koszt systemu jest uzależniony od grupy czynników. Duży wpływ ma rozmiar ogrodu, ale także poziom różnorodności roślin i rodzajów podłoża jakie jest w naszym ogrodzie zastosowane.
Jakość wody używanej do nawadniania
Dobrze dobrany system nawadniający
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe