wrzesień 2019
19
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
2
Listopad 2015
45 tydzień
Bohdany, Henryka, Tobiasza
Wtorek
3
Listopad 2015
45 tydzień
Huberta, Miły, Sylwii
Środa
4
Listopad 2015
45 tydzień
Albertyny, Karola, Olgierda
Czwartek
5
Listopad 2015
45 tydzień
Balladyny, Elżbiety, Sławomira
Piątek
6
Listopad 2015
45 tydzień
Arletty, Feliksa, Leonarda
Sobota
7
Listopad 2015
45 tydzień
Antoniego, Kaliny, Przemiły
Niedziela
8
Listopad 2015
45 tydzień
Klaudii, Seweryna, Wiktoriusza

Nawadnianie trawników na obiektach sportowych

Coraz więcej osób jest zainteresowanych czynnym uprawianiem sportu. Widać to wszędzie. Zjawisko to jest bardzo pozytywne. Trzeba też pamiętać o tym, że uprawianie kultury fizycznej i moda na sport są lansowane przez osoby znane ze świata telewizji czy muzyki oraz przez władze lokalne i państwowe. To właśnie z ich inicjatywy i dzięki środkom unijnym oraz pochodzącym z różnego rodzaju programów rządowych, możliwe jest budowanie kolejnych obiektów sportowych, które służyć mają mieszkańcom wszystkich miejscowości.

Żywe obiekty sportowe

Wśród tych obiektów wymienić warto choćby profesjonalne boiska sportowe, ale też baseny i kąpieliska otwarte, korty tenisowe czy hale sportowe. W wielu tego typu obiektach powstają również tereny zielone i trawniki o dość dużej powierzchni. Wiadomo, że o takie trawniki trzeba odpowiednio dbać, by utrzymać je w doskonałym stanie. Trzeba pamiętać o tym, że każdy trawnik wymaga regularnego koszenia i nawadniania. W tym pierwszym przypadku wciąż niezastąpieni są ludzie, którzy za pomocą różnego typu kosiarek są w stanie skrócić trawnik tak, by był on funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. O doskonałe nawodnienie trawników można zadbać jednak dzięki zastosowaniu różnego rodzaju systemów nawadniających.

Korzyści z automatyzacji

Wykorzystanie tego typu systemów na obiektach sportowych jest bardzo korzystne, ponieważ pomaga w szybkim i stosunkowo tanim utrzymaniu trawnika w idealnym stanie. Zalety wykorzystania automatycznych systemów nawadniających można długo wymieniać. Wśród nich najważniejsze są:
  • znaczne ułatwienie w regularnym i równomiernym nawodnieniu całej powierzchni nawet dużego trawnika;
  • możliwość regulowania ilości wody, jaka jest wykorzystywana do utrzymania trawy na obiekcie sportowym w idealnym stanie;
  • obniżenie kosztów utrzymania trawnika na boisku czy w otoczeniu kąpieliska w idealnym stanie.
  • Obecnie dostępne rozwiązania

    Oczywiście pamiętać trzeba o tym, że systemy nawadniające wykorzystywane w przypadku różnego rodzaju obiektów sportowych są odpowiednio skonstruowane. Najczęściej są to w pełni zautomatyzowane, wysokiej klasy urządzenia.
Dbanie o miejskie tereny zielone
Nawadnianie trawników na obiektach sportowych
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe