lipiec 2020
15
środa
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
11
Listopad 2019
46 tydzień
Bartłomieja, Gertrudy, Marcina
Wtorek
12
Listopad 2019
46 tydzień
Konrada, Renaty, Witolda
Środa
13
Listopad 2019
46 tydzień
Arkadii, Krystyna, Stanisławy
Czwartek
14
Listopad 2019
46 tydzień
Emila, Laury, Rogera
Piątek
15
Listopad 2019
46 tydzień
Amielii, Idalii, Leopolda
Sobota
16
Listopad 2019
46 tydzień
Edmunda, Marii, Marka
Niedziela
17
Listopad 2019
46 tydzień
Grzegorza, Salomei, Walerii

Nawadnianie trawników na obiektach sportowych

Coraz więcej osób jest zainteresowanych czynnym uprawianiem sportu. Widać to wszędzie. Zjawisko to jest bardzo pozytywne. Trzeba też pamiętać o tym, że uprawianie kultury fizycznej i moda na sport są lansowane przez osoby znane ze świata telewizji czy muzyki oraz przez władze lokalne i państwowe. To właśnie z ich inicjatywy i dzięki środkom unijnym oraz pochodzącym z różnego rodzaju programów rządowych, możliwe jest budowanie kolejnych obiektów sportowych, które służyć mają mieszkańcom wszystkich miejscowości.

Żywe obiekty sportowe

Wśród tych obiektów wymienić warto choćby profesjonalne boiska sportowe, ale też baseny i kąpieliska otwarte, korty tenisowe czy hale sportowe. W wielu tego typu obiektach powstają również tereny zielone i trawniki o dość dużej powierzchni. Wiadomo, że o takie trawniki trzeba odpowiednio dbać, by utrzymać je w doskonałym stanie. Trzeba pamiętać o tym, że każdy trawnik wymaga regularnego koszenia i nawadniania. W tym pierwszym przypadku wciąż niezastąpieni są ludzie, którzy za pomocą różnego typu kosiarek są w stanie skrócić trawnik tak, by był on funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. O doskonałe nawodnienie trawników można zadbać jednak dzięki zastosowaniu różnego rodzaju systemów nawadniających.

Korzyści z automatyzacji

Wykorzystanie tego typu systemów na obiektach sportowych jest bardzo korzystne, ponieważ pomaga w szybkim i stosunkowo tanim utrzymaniu trawnika w idealnym stanie. Zalety wykorzystania automatycznych systemów nawadniających można długo wymieniać. Wśród nich najważniejsze są:
  • znaczne ułatwienie w regularnym i równomiernym nawodnieniu całej powierzchni nawet dużego trawnika;
  • możliwość regulowania ilości wody, jaka jest wykorzystywana do utrzymania trawy na obiekcie sportowym w idealnym stanie;
  • obniżenie kosztów utrzymania trawnika na boisku czy w otoczeniu kąpieliska w idealnym stanie.
  • Obecnie dostępne rozwiązania

    Oczywiście pamiętać trzeba o tym, że systemy nawadniające wykorzystywane w przypadku różnego rodzaju obiektów sportowych są odpowiednio skonstruowane. Najczęściej są to w pełni zautomatyzowane, wysokiej klasy urządzenia.
O czym muszą pamiętać właściciele trawników
Kropla po kropli
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe