lipiec 2020
2
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
26
Październik 2015
44 tydzień
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Wtorek
27
Październik 2015
44 tydzień
Iwony, Noemi, Szymona
Środa
28
Październik 2015
44 tydzień
Narcyza, Serafina, Wioletty
Czwartek
29
Październik 2015
44 tydzień
Angeli, Przemysława, Zenobii
Piątek
30
Październik 2015
44 tydzień
Augustyny, Łukasza, Urbana
Sobota
31
Październik 2015
44 tydzień

O czym muszą pamiętać właściciele trawników

Bo proste w obsłudze

Wielu ludzi, urządzając swój ogród, wciąż wybiera najbardziej funkcjonalne i po prostu najłatwiejsze rozwiązanie, jakim jest obsianie jak największej powierzchni ogrodu trawą. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że obecnie można już skorzystać z możliwości zakupienia gotowego trawnika, który na terenie ogrodu po prostu się rozwija. Oczywiście taka trawa po pewnym czasie łączy się integralnie z miejscowym podłożem, dzięki czemu jest trwalsza i każdej wiosny się odradza. Rozwiązanie takie, jakim jest zakup gotowego trawnika, jest także korzystne dlatego, że pozwala na cieszenie się pięknym ogrodem niemal od razu po zakończeniu prac remontowych w domu. Nie trzeba tutaj długo czekać na pojawienie się zielonej trawy, co byłoby konieczne, gdyby zdecydowano się na posadzenie trawnika w tradycyjny sposób. Nie ulega jednak wątpliwości, że o każdy trawnik trzeba odpowiednio dbać. Tylko w ten sposób przez długi czas cieszyć będzie swoich właścicieli i będzie mógł być wykorzystywany przez wiele sezonów.

Obowiązki ogrodnika

Wśród obowiązków osoby, która odpowiedzialna jest za utrzymanie trawnika w odpowiednim stanie, wymienić należy przede wszystkim:
  • regularne koszenie trawy, gdy jest ona wystarczająco długa;
  • regularne nawożenie trawy środkami, które z jednej strony pomogą jej bujnie rosnąć, a z drugiej zminimalizują ilość pojawiających się w tej trawie chwastów;
  • używanie, jeśli to konieczne, środków odstraszających krety, których kopce niszczą trawnik;
  • dbanie o to, by trawa była odpowiednio dotleniona, poprzez nakłuwanie jej co jakiś czas tak, by do korzeni roślin dotarło świeże powietrze;
  • dbanie o odpowiednie nawodnienie trawy, zwłaszcza w okresie upałów i susz.

Co się sprawdzi w moim ogrodzie?

W tym ostatnim wypadku szczególnie dobrze sprawdzą się różnego rodzaju systemu nawadniające. Nie trzeba od razu decydować się na tak bardzo zaawansowane rozwiązania, jakim są systemy ze zraszaczami ukrytymi pod ziemią, które uruchamiają się automatycznie. Oczywiście takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, jednak na małej powierzchni przydomowego trawnika sprawdzą się także ruchome zraszacze uruchamiane ręcznie.
Jak dobrać system nawadniający do swoich potrzeb?
O czym muszą pamiętać właściciele trawników
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe