październik 2022
5
środa
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
2
Listopad 2015
45 tydzień
Bohdany, Henryka, Tobiasza
Wtorek
3
Listopad 2015
45 tydzień
Huberta, Miły, Sylwii
Środa
4
Listopad 2015
45 tydzień
Albertyny, Karola, Olgierda
Czwartek
5
Listopad 2015
45 tydzień
Balladyny, Elżbiety, Sławomira
Piątek
6
Listopad 2015
45 tydzień
Arletty, Feliksa, Leonarda
Sobota
7
Listopad 2015
45 tydzień
Antoniego, Kaliny, Przemiły
Niedziela
8
Listopad 2015
45 tydzień
Klaudii, Seweryna, Wiktoriusza

O czym muszą pamiętać właściciele trawników

Bo proste w obsłudze

Wielu ludzi, urządzając swój ogród, wciąż wybiera najbardziej funkcjonalne i po prostu najłatwiejsze rozwiązanie, jakim jest obsianie jak największej powierzchni ogrodu trawą. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że obecnie można już skorzystać z możliwości zakupienia gotowego trawnika, który na terenie ogrodu po prostu się rozwija. Oczywiście taka trawa po pewnym czasie łączy się integralnie z miejscowym podłożem, dzięki czemu jest trwalsza i każdej wiosny się odradza. Rozwiązanie takie, jakim jest zakup gotowego trawnika, jest także korzystne dlatego, że pozwala na cieszenie się pięknym ogrodem niemal od razu po zakończeniu prac remontowych w domu. Nie trzeba tutaj długo czekać na pojawienie się zielonej trawy, co byłoby konieczne, gdyby zdecydowano się na posadzenie trawnika w tradycyjny sposób. Nie ulega jednak wątpliwości, że o każdy trawnik trzeba odpowiednio dbać. Tylko w ten sposób przez długi czas cieszyć będzie swoich właścicieli i będzie mógł być wykorzystywany przez wiele sezonów.

Obowiązki ogrodnika

Wśród obowiązków osoby, która odpowiedzialna jest za utrzymanie trawnika w odpowiednim stanie, wymienić należy przede wszystkim:
  • regularne koszenie trawy, gdy jest ona wystarczająco długa;
  • regularne nawożenie trawy środkami, które z jednej strony pomogą jej bujnie rosnąć, a z drugiej zminimalizują ilość pojawiających się w tej trawie chwastów;
  • używanie, jeśli to konieczne, środków odstraszających krety, których kopce niszczą trawnik;
  • dbanie o to, by trawa była odpowiednio dotleniona, poprzez nakłuwanie jej co jakiś czas tak, by do korzeni roślin dotarło świeże powietrze;
  • dbanie o odpowiednie nawodnienie trawy, zwłaszcza w okresie upałów i susz.

Co się sprawdzi w moim ogrodzie?

W tym ostatnim wypadku szczególnie dobrze sprawdzą się różnego rodzaju systemu nawadniające. Nie trzeba od razu decydować się na tak bardzo zaawansowane rozwiązania, jakim są systemy ze zraszaczami ukrytymi pod ziemią, które uruchamiają się automatycznie. Oczywiście takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, jednak na małej powierzchni przydomowego trawnika sprawdzą się także ruchome zraszacze uruchamiane ręcznie.
Dbanie o miejskie tereny zielone
Nawadnianie trawników na obiektach sportowych
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe