wrzesień 2019
19
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
1
Czerwiec 2015
23 tydzień
Gracji, Jakuba, Konrada
Wtorek
2
Czerwiec 2015
23 tydzień
Erazma, Marianny, Marzeny
Środa
3
Czerwiec 2015
23 tydzień
Anatola, Leszka, Tamary
Czwartek
4
Czerwiec 2015
23 tydzień
Christy, Helgi, Karola
Piątek
5
Czerwiec 2015
23 tydzień
Bonifacego, Kiry, Waltera
Sobota
6
Czerwiec 2015
23 tydzień
Laury, Laurentego, Nory
Niedziela
7
Czerwiec 2015
23 tydzień
Ariadny, Jarosława, Roberta

O tym pamiętaj przy nawadnianiu ogrodu

Możesz zaoszczędzić zużycie wody za pomocą odpowiednich systemów nawadniania ogrodu dobranych odpowiednio dla danego krajobrazu i ogrodów. Niektóre systemy nawadniania ogrodu są bardzo proste, a inne są dość skomplikowane. Wybór rodzimych roślin, które czują się dobrze w danym środowisku ma tutaj ogromne znaczenie. Najlepiej jest, aby zawsze sprawdzić poziom wilgotności pod powierzchnią ziemi przed wykonaniem wszelkiego rodzaju nawadniania. Dając swoim roślinom zbyt dużo wody można spowodować, że zmyje to wszystkie składniki odżywcze i wzrost korzeni twoich roślin będzie znacznie zmniejszony. Kiedy nadchodzi czas, aby podlać ogród pamiętaj by wybrać odpowiedni system zraszający lub głowicę zraszacza skierowaną do korzeni roślin i pamiętaj by nakierować większy strumień na te rośliny, które najbardziej potrzebują wody. Koniec marnowania wody, jeśli woda jest dobrze rozporządzona roślinami. Ogólnie rzecz biorąc rośliny wymagające dodatkowej wody to te najmłodsze, ponieważ ich korzenie są bardzo płytkie. Kwitnące rośliny owocowe i te z uprawy drzew to kolejny priorytet.

Minerały w glebie

Większość gleb gruntu jest wykonana z cząstek mineralnych, w różnych kształtach i rozmiarach.
  • Piasek jest minerałem, który ma duże cząsteczki i jeśli gleba zawiera wiele tych cząsteczek wody wypłynie przez to bardzo szybko.
  • Jeśli gleba zawiera małe cząstki, takie jak glina, woda przechodzi w znacznie wolniejszym tempie.
Oba rodzaje gleby mogą być problemem, ale jeśli dodasz do tego materiały organiczne, takie jak kompost liści to wiedz, że to poprawia teksturę i zdolności zatrzymywania wody. Jeśli masz piaszczystą glebę lub gliniastą, najlepiej jest dodać materiał organiczny w ujęciu rocznym.

Organika w glebie

Im więcej materiałów organicznych, które się dodaje tym lepsze zatrzymywanie wilgoci w glebie. Woda, która pozostaje w glebie będzie teraz dostępna dla korzeni roślin, gdy jest to potrzebne. Korzystanie z węża do podlewania rośliny jeśli chodzi o warstwę ściółki na powierzchni pomoże zmniejszyć parowanie wody. Warto w tym wszystkim mieć pewność, że systemy nawadniania ogrodu są skierowane bezpośrednio do korzeni roślin, a nie na powierzchnię. Systemy nawadniania kroplowego pozwalają zainstalować dysze, które są nisko nad ziemią i wydają się działać najlepiej.
Systemy filtracyjne wody dla Twojego ogrodu
O tym pamiętaj przy nawadnianiu ogrodu
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe