grudzień 2022
9
piątek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
8
Czerwiec 2015
24 tydzień
Ady, Celii, Medarda
Wtorek
9
Czerwiec 2015
24 tydzień
Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
Środa
10
Czerwiec 2015
24 tydzień
Bogumiła, Diany, Małgorzaty
Czwartek
11
Czerwiec 2015
24 tydzień
Barnaby, Benedykta, Flory
Piątek
12
Czerwiec 2015
24 tydzień
Gwidona, Leonii, Niny
Sobota
13
Czerwiec 2015
24 tydzień
Antoniego, Gracji, Lucjana
Niedziela
14
Czerwiec 2015
24 tydzień
Bazylego, Elizy, Justyny

O tym pamiętaj przy nawadnianiu ogrodu

Możesz zaoszczędzić zużycie wody za pomocą odpowiednich systemów nawadniania ogrodu dobranych odpowiednio dla danego krajobrazu i ogrodów. Niektóre systemy nawadniania ogrodu są bardzo proste, a inne są dość skomplikowane. Wybór rodzimych roślin, które czują się dobrze w danym środowisku ma tutaj ogromne znaczenie. Najlepiej jest, aby zawsze sprawdzić poziom wilgotności pod powierzchnią ziemi przed wykonaniem wszelkiego rodzaju nawadniania. Dając swoim roślinom zbyt dużo wody można spowodować, że zmyje to wszystkie składniki odżywcze i wzrost korzeni twoich roślin będzie znacznie zmniejszony. Kiedy nadchodzi czas, aby podlać ogród pamiętaj by wybrać odpowiedni system zraszający lub głowicę zraszacza skierowaną do korzeni roślin i pamiętaj by nakierować większy strumień na te rośliny, które najbardziej potrzebują wody. Koniec marnowania wody, jeśli woda jest dobrze rozporządzona roślinami. Ogólnie rzecz biorąc rośliny wymagające dodatkowej wody to te najmłodsze, ponieważ ich korzenie są bardzo płytkie. Kwitnące rośliny owocowe i te z uprawy drzew to kolejny priorytet.

Minerały w glebie

Większość gleb gruntu jest wykonana z cząstek mineralnych, w różnych kształtach i rozmiarach.
  • Piasek jest minerałem, który ma duże cząsteczki i jeśli gleba zawiera wiele tych cząsteczek wody wypłynie przez to bardzo szybko.
  • Jeśli gleba zawiera małe cząstki, takie jak glina, woda przechodzi w znacznie wolniejszym tempie.
Oba rodzaje gleby mogą być problemem, ale jeśli dodasz do tego materiały organiczne, takie jak kompost liści to wiedz, że to poprawia teksturę i zdolności zatrzymywania wody. Jeśli masz piaszczystą glebę lub gliniastą, najlepiej jest dodać materiał organiczny w ujęciu rocznym.

Organika w glebie

Im więcej materiałów organicznych, które się dodaje tym lepsze zatrzymywanie wilgoci w glebie. Woda, która pozostaje w glebie będzie teraz dostępna dla korzeni roślin, gdy jest to potrzebne. Korzystanie z węża do podlewania rośliny jeśli chodzi o warstwę ściółki na powierzchni pomoże zmniejszyć parowanie wody. Warto w tym wszystkim mieć pewność, że systemy nawadniania ogrodu są skierowane bezpośrednio do korzeni roślin, a nie na powierzchnię. Systemy nawadniania kroplowego pozwalają zainstalować dysze, które są nisko nad ziemią i wydają się działać najlepiej.
Jeśli masz ogród
Aby uprawy były świeże
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe