wrzesień 2019
19
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
10
Sierpień 2015
33 tydzień
Bianki, Borysa, Wawrzyńca
Wtorek
11
Sierpień 2015
33 tydzień
Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
Środa
12
Sierpień 2015
33 tydzień
Hilarii, Juliana, Lecha
Czwartek
13
Sierpień 2015
33 tydzień
Elwiry, Hipolita, Radosławy
Piątek
14
Sierpień 2015
33 tydzień
Alfreda, Maksymiliana, Selmy
Sobota
15
Sierpień 2015
33 tydzień
Marii, Napoleona, Stelii
Niedziela
16
Sierpień 2015
33 tydzień
Joachima, Nory, Stefana

O tym warto pamiętać zakładając ogród

Funkcja ogrodu to sprawa indywidualna

Kiedy ma się możliwość założenia ogrodu, czy to w sąsiedztwie swojego domu lub innej posiadłości, czy też na jednej z tak popularnych wciąż działek, warto przede wszystkim zadać sobie pytanie, czemu ten teren ma służyć. Różni ludzie mają przecież zupełnie odmienne oczekiwania od ogrodu. Jedni chcą, by było to miejsce, które umożliwi im relaks po ciężkim dniu pracy, chcą do ogrodu wychodzić po to, by poczytać, by spotkać się z przyjaciółmi czy pobawić z dziećmi. Inni z kolei chcą przede wszystkim, by ich ogród wyglądał dobrze o każdej porze roku. Piękna, kolorowa roślinność sprawia, że czują dumę i satysfakcję, a wykonywanie wszelkich prac ogrodowych, takich jak na przykład pielenie grządek pozwala im po prostu pozbyć się codziennego stresu. Są też i tacy, którym zależy przede wszystkim na tym, by ogródek stał się idealnym miejscem zabaw dla ich dzieci. Tutaj mniejszą uwagę zwraca się na rośliny, zaś większa na ustawienie takich sprzętów, jak na przykład basen ogrodowy, czy też huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice.

Estetyka

Funkcja, jaką ogród ma pełnić nie jest jednak jedynym, na co trzeba zwrócić uwagę, gdy się planuje jego wygląd. Kolejna kwestią jest zastanowienie się, jakiego rodzaju rośliny mają być w ogrodzie. Oczywiście odpowiedni ich dobór będzie wynikał z zakładanej funkcji ogródka. Jednak trzeba wziąć pod uwagę także takie kwestie, jak czas kwitnięcia tych roślin, ich wymagania dotyczące odpowiedniej pielęgnacji i kolor. Ponadto trzeba również zastanowić się nad odpowiednim rozmieszczeniem poszczególnych roślin, a także ścieżek ogrodowych i innych obiektów.

Wygoda i skuteczność

W tym momencie warto także zdecydować się na wybór odpowiedniego systemu nawadniania do ogrodu. Najbardziej wygodne są oczywiście systemy w pełni automatyczne. Pozwalają one zaoszczędzić czas, a także lepiej kontrolować ilość wody, jaką zużywa się do utrzymania ogrodu. Dzięki wykorzystaniu systemów nawadniających wszystkie rośliny są też podlewane systematycznie. Nawet wówczas, gdy właściciele ogrodu przez dłuższy okres czasu nie mogą się w nim pojawić, na przykład z powodu urlopu.
Ogród doskonale nawodniony
O tym warto pamiętać zakładając ogród
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe