październik 2022
6
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
16
Marzec 2015
12 tydzień
Izabeli, Henryka, Oktawii
Wtorek
17
Marzec 2015
12 tydzień
Reginy, Patryka, Zdyszka
Środa
18
Marzec 2015
12 tydzień
Edwarda, Narcyza, Zbysława
Czwartek
19
Marzec 2015
12 tydzień
Aleksandryny, Józefa, Nicety
Piątek
20
Marzec 2015
12 tydzień
Joachima, Kiry, Maurycego
Sobota
21
Marzec 2015
12 tydzień
Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Niedziela
22
Marzec 2015
12 tydzień
Bogusława, Jagody, Katarzyny

Odpowiednia instalacja w ogrodzie

Jeżeli zależy nam na tym, by nasz trawnik oraz rośliny jakie znajdują się w naszym ogrodzie prezentowały się naprawdę doskonale, były nie tylko zielone, ale i bujne, powinniśmy koniecznie zapoznać się z możliwościami jakie oferują innowacyjne i profesjonalne automatyczne systemy nawadniające. Jakie rozwiązania powinny wchodzić w skład systemu nawadniającego? Każdy system powinien składać się z następujących elementów:
  • Programatora, możemy wybrać z dwóch opcji - programatora jednosekcyjnego i wielosekcyjnego, zależnie od naszych potrzeb.
  • Instalacja - w jej skład wchodzą takie elementy jak zawór główny instalacji - czyli kran, ale także skrzynka zaworowa, kolektor oraz elektrozawory, kontrolujące przepływ wody.
  • Złącza jakie stosuje się w tym przypadku mają wiele twarzy.

Elementy nawadniania

Wśród złączy możemy bez trudu znaleźć takie elementy jak złącza proste, kolankowe, ale również trójniki, czwórniki, podobnie jak korki, zwane również zatyczkami. Dodatkowo elementami są te, które pozwalają na doprowadzanie wody do instalacji oraz jej odprowadzanie. Jako elementy systemu doprowadzającego wodę wyróżnia się: rury z polietylenu, ale także puszki podłączeniowe oraz tak zwane przedłużki regulowane. Podobnie ma się sprawa w sytuacji kiedy decydujemy się na korzystanie z elementów jakim są zraszacze. Podczas instalowania zraszaczy powinniśmy koniecznie pamiętać o kilku zasadach. Musimy dostosować ich ilość do ciśnienia wody jakim dysponujemy. Druga zasada to dostosowanie elementów do rodzaju podłoża i zapotrzebowania danych roślin na wodę.

Jakość = komfort

Wysokiej jakości komponenty pozwolą nam cieszyć się systemem nawadniania długo. Pamiętajmy jednak o odpowiedniej konserwacji, odprowadzaniem wody po cyklu nawadniania, a także demontażu odpowiednich elementów na okres zimowy. Jedynie odpowiednia konserwacja jest dla nas gwarancją, iż będziemy mogli korzystać z systemu nawadniania długo i bez żadnych problemów. Inwestycja w system nawadniania na pewno nam się opłaci, bowiem oszczędzi nam czas i zmniejszy zużycie wody.
Pięknie zadbany trawnik
Odpowiednie zaopatrzenie roślin w wodę
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe