październik 2022
6
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
23
Marzec 2015
13 tydzień
Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wtorek
24
Marzec 2015
13 tydzień
Gabrieli, Marka, Seweryna
Środa
25
Marzec 2015
13 tydzień
Bolka, Cezaryny, Marioli
Czwartek
26
Marzec 2015
13 tydzień
Dory, Olgi, Teodora
Piątek
27
Marzec 2015
13 tydzień
Ernesta, Jana, Marka
Sobota
28
Marzec 2015
13 tydzień
Anieli, Kasrota, Soni
Niedziela
29
Marzec 2015
13 tydzień
Marka, Wiktoryny, Zenona

Odpowiednie zaopatrzenie roślin w wodę

Piękny ogród to marzenie większości z nas. Chcemy, aby wokół naszego domu wszystko wyglądało naprawdę pięknie. Bardzo ważne jest dla nas dobieranie odpowiednich roślin, krzewów, drzew, a także kwiatów rabatowych. Możliwości mamy bardzo wiele, bowiem nie brakuje obecnie centrów ogrodniczych, w których możemy zakupić rośliny niemal z całego świata.

Rośliny potrzebują wody!

Kiedy już zaplanujemy jakie rośliny znajdować się będą w naszym ogrodzie powinniśmy również pomyśleć o odpowiednim systemie, który pomoże nam utrzymać nasze rośliny w doskonałej formie. Bardzo ważne jest odpowiednie zadbanie o nasze rośliny, bowiem jeżeli podejdziemy profesjonalnie do tego zagadnienia nasz ogród będzie piękniał z roku na rok, a krzewy i rośliny będą rozwijały się doskonale.

Wybór systemu nawadniania

Jak wybrać odpowiedni system nawadniania? W tym celu najlepiej skonsultować się w profesjonalistą. Znający się na rzeczy ogrodnik lub osoba, która na co dzień projektuje instalacje nawadniające, na pewno doradzą nam jakie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne. Należy pamiętać, że nie możemy zastosować takich samych rozwiązań dla wszystkich rodzajów gleby i dla wszystkich rodzajów roślinności. Do wyboru mamy takie rozwiązania:
  • zraszacze
  • mikrozraszacze
  • linie kroplujące

Warto dobrze przemyśleć na wstępie

Odpowiednio dobrane rozwiązania nie tylko zapewnią nam piękne i zdrowe rośliny, ale również pozwolą nam na oszczędność wody w długoterminowej perspektywie. To cenne, kiedy zużywamy do nawadniania jedynie tyle wody ile to niezbędne, przy okazji dopasowując to do rodzaju roślin i gleby. Pozwala nam to na unikanie błędów, jakie popełniamy sami podlewając swoje rośliny. Instalacja zraszająca ma wiele plusów, nie tylko zaopatrzona jest w elektrozawory, które pozwalają jej kontrolować działanie systemu. Dzięki sterownikowi możliwe jest kontrolowanie, który fragment jest obecnie podlewany.

Czujnik deszczu

Nie mniej pomocne jest posiadanie czujnika deszczu, który uchroni nas przed zużyciem wody, kiedy na dworze pada w najlepsze. Bardzo ważne jest posiadanie świadomości co tak naprawdę będzie dobre dla naszych roślin.
Odpowiednia instalacja w ogrodzie
Jak zadbać o swój trawnik?
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe