kwiecień 2020
10
piątek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
1
Marzec 2020
10 tydzień
Albina, Antoniny, Radosławy
Wtorek
2
Marzec 2020
10 tydzień
Halszki, Heleny, Karola
Środa
3
Marzec 2020
10 tydzień
Kingi, Maryna, Tycjana
Czwartek
4
Marzec 2020
10 tydzień
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Piątek
5
Marzec 2020
10 tydzień
Aurory, Fryderyka, Oliwii
Sobota
6
Marzec 2020
10 tydzień
Jordana, Marcina, Róży
Niedziela
7
Marzec 2020
10 tydzień
Flicyty, Kajetana, Pauli

Odpowiednie zaopatrzenie roślin w wodę

Piękny ogród to marzenie większości z nas. Chcemy, aby wokół naszego domu wszystko wyglądało naprawdę pięknie. Bardzo ważne jest dla nas dobieranie odpowiednich roślin, krzewów, drzew, a także kwiatów rabatowych. Możliwości mamy bardzo wiele, bowiem nie brakuje obecnie centrów ogrodniczych, w których możemy zakupić rośliny niemal z całego świata.

Rośliny potrzebują wody!

Kiedy już zaplanujemy jakie rośliny znajdować się będą w naszym ogrodzie powinniśmy również pomyśleć o odpowiednim systemie, który pomoże nam utrzymać nasze rośliny w doskonałej formie. Bardzo ważne jest odpowiednie zadbanie o nasze rośliny, bowiem jeżeli podejdziemy profesjonalnie do tego zagadnienia nasz ogród będzie piękniał z roku na rok, a krzewy i rośliny będą rozwijały się doskonale.

Wybór systemu nawadniania

Jak wybrać odpowiedni system nawadniania? W tym celu najlepiej skonsultować się w profesjonalistą. Znający się na rzeczy ogrodnik lub osoba, która na co dzień projektuje instalacje nawadniające, na pewno doradzą nam jakie rozwiązanie będzie dla nas najbardziej korzystne. Należy pamiętać, że nie możemy zastosować takich samych rozwiązań dla wszystkich rodzajów gleby i dla wszystkich rodzajów roślinności. Do wyboru mamy takie rozwiązania:
  • zraszacze
  • mikrozraszacze
  • linie kroplujące

Warto dobrze przemyśleć na wstępie

Odpowiednio dobrane rozwiązania nie tylko zapewnią nam piękne i zdrowe rośliny, ale również pozwolą nam na oszczędność wody w długoterminowej perspektywie. To cenne, kiedy zużywamy do nawadniania jedynie tyle wody ile to niezbędne, przy okazji dopasowując to do rodzaju roślin i gleby. Pozwala nam to na unikanie błędów, jakie popełniamy sami podlewając swoje rośliny. Instalacja zraszająca ma wiele plusów, nie tylko zaopatrzona jest w elektrozawory, które pozwalają jej kontrolować działanie systemu. Dzięki sterownikowi możliwe jest kontrolowanie, który fragment jest obecnie podlewany.

Czujnik deszczu

Nie mniej pomocne jest posiadanie czujnika deszczu, który uchroni nas przed zużyciem wody, kiedy na dworze pada w najlepsze. Bardzo ważne jest posiadanie świadomości co tak naprawdę będzie dobre dla naszych roślin.
Nawadnianie jak marzenie
Pięknie zadbany trawnik
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe