wrzesień 2022
27
wtorek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
9
Marzec 2015
11 tydzień
Dominika, Franciszki, Katarzyny
Wtorek
10
Marzec 2015
11 tydzień
Bożysławy, Cypriana, Marcelego
Środa
11
Marzec 2015
11 tydzień
Konstantego, Ludosława, Rozyny
Czwartek
12
Marzec 2015
11 tydzień
Grzegorza, Justyny, Józefiny
Piątek
13
Marzec 2015
11 tydzień
Bożeny, Krystyny, Marka
Sobota
14
Marzec 2015
11 tydzień
Dalii, Leona, Matyldy
Niedziela
15
Marzec 2015
11 tydzień
Delfiny, Longina, Ludwiki

Pięknie zadbany trawnik

W chwili kiedy zdecydujemy się na ułatwienie sobie życia poprzez zamontowanie w ogrodzie automatycznego systemu nawadniania powinniśmy dobrze przemyśleć to rozwiązanie. Konieczne jest jednak profesjonalne i przemyślane zaprogramowanie nawadniania. Sterowniki nie mają ograniczeń, jeżeli jest taka potrzeba możemy bez trudu możemy odpowiednio ustawić je tak, by nasz trawnik był nawadniany nawet kilka razy dziennie jeżeli to potrzebne.

Trafny wybór

Sterowane automatycznie nawadnianie trawnika jest strzałem w dziesiątkę, pozwala bowiem na spora oszczędność środków. Nawadnianie automatyczne jest dla nas gwarancją ekonomicznego i skutecznego podlewania naszego trawnika. Musimy mieć świadomość, że kontrola zużycia wody, a także dostosowanie ilości zużytej wody powinna być dostosowana do poziomu nasłonecznienia w danym dniu. Inwestycja w system nawadniania nie jest dużym wydatkiem, jednak pozwala na uzyskanie w naszym ogrodzie naprawdę wyjątkowo zadbanego trawnika. Piękny i zielony trawnik bardzo dobrze sprawdzi się jako element główny naszego ogrodu.

Po kolei

Kiedy decydujemy się na automatyczne nawadnianie ogrodu powinniśmy mieć świadomość kroków, które powinniśmy wykonać. Pierwszy z nich to narysowanie planu naszego ogrodu. Konieczne jest zaznaczenie na planie skupisk roślin o różnych wymaganiach - zatem musimy wskazać, gdzie znajduje się trawnik, w którym miejscu posadziliśmy skupiska krzewów. Na planie powinniśmy umieścić również takie elementy jak ścieżki, podjazdy, oczka wodne oraz wszelkie elementy małej architektury, które umieściliśmy na terenie swojego ogrodu. Niemniej ważne jest sprawdzenie na co możemy sobie pozwolić. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie ciśnienia wody. Jeżeli zamierzamy korzystać z wodociągów możemy takie informacje uzyskać od dostawcy wody. Jeżeli korzystamy z własnej studni z pompą musimy sami zebrać informacje. Jakie elementy wchodzą w skład systemu nawadniania automatycznego?
  • Programator
  • Instalacja
  • Złącza
  • System odprowadzający wodę
  • Zraszacze
Elementy te pozwalają nam na posiadanie doskonałego systemu nawadniania.
Skuteczne nawadnianie trawnika
Odpowiednia instalacja w ogrodzie
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe