lipiec 2020
3
piątek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
6
Lipiec 2015
28 tydzień
Dominiki, Jaropełka, Łucji
Wtorek
7
Lipiec 2015
28 tydzień
Estery, Kiry, Rudolfa
Środa
8
Lipiec 2015
28 tydzień
Arnolda, Edgara, Elżbiety
Czwartek
9
Lipiec 2015
28 tydzień
Hieronima, Palomy, Weroniki
Piątek
10
Lipiec 2015
28 tydzień
Filipa, Sylwany, Witalisa
Sobota
11
Lipiec 2015
28 tydzień
Benedykta, Kariny, Olgi
Niedziela
12
Lipiec 2015
28 tydzień
Brunona, Jana, Wery

Rodzaje systemu nawadniania dla szklarni

Jeśli uda ci się już zbudować lub skonfigurować szklarnię, jest jeden ważny element, o którym nie możesz zapomnieć - to jest system wodny. Uwaga! Znacznie łatwiejsze jest zainstalowanie baterii i kanalizacji przed rozpoczęciem budowy, niż odkładanie rozwiązania nawadniania na później. Niezależnie od rodzaju używanego systemu nawadniania, należy mieć podłogę, która odprowadza dobrze wodę. Kałuże są niehigieniczne i niebezpieczne.

Systemy do szklarni

Istnieje kilka typów systemów, które działają dobrze w szklarni w ramach nawadniania. Każdy z nich posiada określone korzyści lub straty, dlatego należy zbadać możliwości przed rozpoczęciem inwestycji w system nawadniania. Podlewanie ręczne może być zarówno proste i skuteczne, ponieważ można dostarczać wodę bezpośrednio w razie potrzeby. Z konewką lub wężem i dyszą, można dostarczyć wody w dowolnym miejscu.

Atuty nawadniania kroplowego

Systemy nawadniania kroplowego mają wiele atutów. Oszczędzają one wodę, ponieważ przepływ jest regulowany i czasowy. Ich słabością jest możliwość indywidualnego zatykania dysz. Istnieje wiele systemów na rynku i są bardzo łatwe do używania. Układy te składają się z wielu małych rur odgałęźnych z rurą PCV, z których każdy dostarcza wodę do konkretnej rośliny lub pojemnika. Cały układ może być połączony z czujnikami i licznikami dla stworzenia zautomatyzowanego systemu.

Jak zraszać

Zraszanie jest skutecznym sposobem, aby utrzymać sadzonki wilgotne. Rura z drobnymi dyszami jest czymś co można ustawić ponad rzędem roślin lub sadzonek. Jest to skuteczny sposób na utrzymanie sadzonek wilgotnych. Pomaga to także utrzymać wilgotność, ponieważ niektóre z drobno rozpylonych cząsteczek wody odparowują. To z kolei chłodzi temperaturę wewnątrz szklarni.

Analiza powoli określić potrzeby

Gdy będziesz szczegółowo badać systemy nawadniania, może się okazać, że potrzebne będzie połączenie systemów, w zależności od tego, jak zamierzasz wykorzystać swoją szklarnię. Podlewanie może być zadaniem czasochłonnym w szklarni i zdrowie roślin zależy od tego. Niezależnie od tego, jakich systemów używasz nie zapomnij również o samodzielnym dbaniu o roślinki.
Musisz dotrzeć do roślin!
Rodzaje systemu nawadniania dla szklarni
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe