listopad 2022
27
niedziela
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
13
Lipiec 2015
29 tydzień
Danieli, Irwina, Małgorzaty
Wtorek
14
Lipiec 2015
29 tydzień
Kamili, Kamila, Marcelego
Środa
15
Lipiec 2015
29 tydzień
Henryka, Igi, Włodzimierza
Czwartek
16
Lipiec 2015
29 tydzień
Eustachego, Mariki, Mirelli
Piątek
17
Lipiec 2015
29 tydzień
Aleksego, Bogdana, Martyny
Sobota
18
Lipiec 2015
29 tydzień
Kamila, Karoliny, Roberta
Niedziela
19
Lipiec 2015
29 tydzień
Alfreny, Rufina, Wincentego

Rodzaje systemu nawadniania dla szklarni

Jeśli uda ci się już zbudować lub skonfigurować szklarnię, jest jeden ważny element, o którym nie możesz zapomnieć - to jest system wodny. Uwaga! Znacznie łatwiejsze jest zainstalowanie baterii i kanalizacji przed rozpoczęciem budowy, niż odkładanie rozwiązania nawadniania na później. Niezależnie od rodzaju używanego systemu nawadniania, należy mieć podłogę, która odprowadza dobrze wodę. Kałuże są niehigieniczne i niebezpieczne.

Systemy do szklarni

Istnieje kilka typów systemów, które działają dobrze w szklarni w ramach nawadniania. Każdy z nich posiada określone korzyści lub straty, dlatego należy zbadać możliwości przed rozpoczęciem inwestycji w system nawadniania. Podlewanie ręczne może być zarówno proste i skuteczne, ponieważ można dostarczać wodę bezpośrednio w razie potrzeby. Z konewką lub wężem i dyszą, można dostarczyć wody w dowolnym miejscu.

Atuty nawadniania kroplowego

Systemy nawadniania kroplowego mają wiele atutów. Oszczędzają one wodę, ponieważ przepływ jest regulowany i czasowy. Ich słabością jest możliwość indywidualnego zatykania dysz. Istnieje wiele systemów na rynku i są bardzo łatwe do używania. Układy te składają się z wielu małych rur odgałęźnych z rurą PCV, z których każdy dostarcza wodę do konkretnej rośliny lub pojemnika. Cały układ może być połączony z czujnikami i licznikami dla stworzenia zautomatyzowanego systemu.

Jak zraszać

Zraszanie jest skutecznym sposobem, aby utrzymać sadzonki wilgotne. Rura z drobnymi dyszami jest czymś co można ustawić ponad rzędem roślin lub sadzonek. Jest to skuteczny sposób na utrzymanie sadzonek wilgotnych. Pomaga to także utrzymać wilgotność, ponieważ niektóre z drobno rozpylonych cząsteczek wody odparowują. To z kolei chłodzi temperaturę wewnątrz szklarni.

Analiza powoli określić potrzeby

Gdy będziesz szczegółowo badać systemy nawadniania, może się okazać, że potrzebne będzie połączenie systemów, w zależności od tego, jak zamierzasz wykorzystać swoją szklarnię. Podlewanie może być zadaniem czasochłonnym w szklarni i zdrowie roślin zależy od tego. Niezależnie od tego, jakich systemów używasz nie zapomnij również o samodzielnym dbaniu o roślinki.
Nawadnianie ogrodu - sporo do wyboru
Zaangażuj w to system nawadniania!
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe