grudzień 2019
11
środa
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
1
Lipiec 2019
27 tydzień
Bogusza, Haliny, Mariana
Wtorek
2
Lipiec 2019
27 tydzień
Kariny, Serafiny, Urbana
Środa
3
Lipiec 2019
27 tydzień
Anatola, Jacka, Mirosławy
Czwartek
4
Lipiec 2019
27 tydzień
Aureli, Malwiny, Zygfryda
Piątek
5
Lipiec 2019
27 tydzień
Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
Sobota
6
Lipiec 2019
27 tydzień
Dominiki, Jaropełka, Łucji
Niedziela
7
Lipiec 2019
27 tydzień
Estery, Kiry, Rudolfa

Rodzaje systemu nawadniania dla szklarni

Jeśli uda ci się już zbudować lub skonfigurować szklarnię, jest jeden ważny element, o którym nie możesz zapomnieć - to jest system wodny. Uwaga! Znacznie łatwiejsze jest zainstalowanie baterii i kanalizacji przed rozpoczęciem budowy, niż odkładanie rozwiązania nawadniania na później. Niezależnie od rodzaju używanego systemu nawadniania, należy mieć podłogę, która odprowadza dobrze wodę. Kałuże są niehigieniczne i niebezpieczne.

Systemy do szklarni

Istnieje kilka typów systemów, które działają dobrze w szklarni w ramach nawadniania. Każdy z nich posiada określone korzyści lub straty, dlatego należy zbadać możliwości przed rozpoczęciem inwestycji w system nawadniania. Podlewanie ręczne może być zarówno proste i skuteczne, ponieważ można dostarczać wodę bezpośrednio w razie potrzeby. Z konewką lub wężem i dyszą, można dostarczyć wody w dowolnym miejscu.

Atuty nawadniania kroplowego

Systemy nawadniania kroplowego mają wiele atutów. Oszczędzają one wodę, ponieważ przepływ jest regulowany i czasowy. Ich słabością jest możliwość indywidualnego zatykania dysz. Istnieje wiele systemów na rynku i są bardzo łatwe do używania. Układy te składają się z wielu małych rur odgałęźnych z rurą PCV, z których każdy dostarcza wodę do konkretnej rośliny lub pojemnika. Cały układ może być połączony z czujnikami i licznikami dla stworzenia zautomatyzowanego systemu.

Jak zraszać

Zraszanie jest skutecznym sposobem, aby utrzymać sadzonki wilgotne. Rura z drobnymi dyszami jest czymś co można ustawić ponad rzędem roślin lub sadzonek. Jest to skuteczny sposób na utrzymanie sadzonek wilgotnych. Pomaga to także utrzymać wilgotność, ponieważ niektóre z drobno rozpylonych cząsteczek wody odparowują. To z kolei chłodzi temperaturę wewnątrz szklarni.

Analiza powoli określić potrzeby

Gdy będziesz szczegółowo badać systemy nawadniania, może się okazać, że potrzebne będzie połączenie systemów, w zależności od tego, jak zamierzasz wykorzystać swoją szklarnię. Podlewanie może być zadaniem czasochłonnym w szklarni i zdrowie roślin zależy od tego. Niezależnie od tego, jakich systemów używasz nie zapomnij również o samodzielnym dbaniu o roślinki.
Ile jesteś w stanie wydać na podlewanie roślin?
Nawadnianie ogrodu - sporo do wyboru
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe