grudzień 2022
9
piątek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
27
Kwiecień 2015
18 tydzień
Sergiusza, Teofila, Zyty
Wtorek
28
Kwiecień 2015
18 tydzień
Bogny, Walerii, Witalisa
Środa
29
Kwiecień 2015
18 tydzień
Hugona, Piotra, Roberty
Czwartek
30
Kwiecień 2015
18 tydzień
Balladyny, Lilli, Mariana

Rozwiązania dla ogrodów przy hotelach

Każdy, kto choć raz był w luksusowym hotelu wie, że najczęściej obiekty tego typu otoczone są pięknym, wypielęgnowanym ogrodem. Zazwyczaj będąc w takim obiekcie po prostu cieszymy się jego urodą, możliwością odpoczęcia w cieniu różnego rodzaju drzew czy krzewów, a także pięknem kolorowych kwiatów. Rzadko zastanawiamy się nad tym, ile pracy potrzeba, by tak potężny ogród utrzymać naprawdę w odpowiednim stanie. Hotele najczęściej zatrudniają szereg specjalistów, których zadaniem jest dbanie o wygląd ogrodu o każdej porze roku. Ludzie ci zajmują się między innymi nawożeniem roślin, usuwaniem różnego rodzaju chwastów, ale również dbają o odpowiednie nawodnienie wszystkich znajdujących się w ogrodzie roślin.

Obecne możliwości

W dawnych czasach zajęcie to wymagała wiele czasu i pracy. Ogrodnik musiał podlewać poszczególne rośliny za pomocą konewki. Później korzystano z węży ogrodowych, jednak i to rozwiązanie nie było zbyt funkcjonalne. Obecnie w dużych ogrodach montuje się różnego rodzaju systemy irygacyjne, które pomagają w zapewnieniu znajdującym się tam roślinom odpowiedniej ilości wody. Zastosowanie takich automatycznych systemów nawadniających niesie ze sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienić można między innymi:
  • możliwość zredukowania osób zatrudnionych do tego, by utrzymać ogród w odpowiednim stanie;
  • możliwość automatycznego ustawienia czasu nawadniania oraz ilości wody, jaka zostaje wykorzystana, by podlać konkretne rośliny;
  • możliwość zaoszczędzenia wody potrzebnej do nawodnienia ogrodu, gdyż w łatwiejszy sposób kontroluje się jej zużycie i wykorzystuje dokładnie tyle litrów wody, ile jest potrzebne.
Te powody sprawiły, że obecnie coraz więcej hoteli, które dysponują ogrodami, czy parkami o dużej powierzchni, decyduje się na założenie profesjonalnych systemów nawadniających. Oczywiście wymaga to zainwestowania pewnej kwoty oraz remontu całego ogrodu. Zazwyczaj jednak okazuje się, że taka inwestycja jest w pełni funkcjonalna i przede wszystkim opłacalna. Nic więc dziwnego, że coraz częściej w ogrodach hotelowych spotkać można automatyczne systemy nawadniania.
Korzyści ze stosowania automatycznych systemów nawadniających w ogrodzie
Nawadnianie roślin w parkach
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe