październik 2022
6
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
2
Marzec 2015
10 tydzień
Halszki, Heleny, Karola
Wtorek
3
Marzec 2015
10 tydzień
Kingi, Maryna, Tycjana
Środa
4
Marzec 2015
10 tydzień
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Czwartek
5
Marzec 2015
10 tydzień
Aurory, Fryderyka, Oliwii
Piątek
6
Marzec 2015
10 tydzień
Jordana, Marcina, Róży
Sobota
7
Marzec 2015
10 tydzień
Flicyty, Kajetana, Pauli
Niedziela
8
Marzec 2015
10 tydzień
Beaty, Juliana, Wincentego

Skuteczne nawadnianie trawnika

Poszukiwanie idealnego sposobu na utrzymanie naszego trawnika w dobrej formie możemy uznać za zakończone jeżeli zdecydujemy się na zainstalowanie automatycznego systemu zraszającego czy nawadniającego. Możliwości mamy obecnie wiele. Nie jest to również aż tak wielki wydatek jak mogłoby się wydawać, a korzystać będziemy z niego przez wiele lat, oszczędzając własny czas.

Po pierwsze

Pierwszy krok na drodze do posiadania doskonałego systemu nawadniania naszego ogrodu to wyznaczenie stref różnej roślinności oraz umieszczenie ich na planie naszego ogrodu. Kolejny krok to nic innego jak kontakt z profesjonalistą, który pomoże nam odpowiednio zaplanować instalację dla naszego ogrodu. Bardzo ważne jest dostosowanie ilości zraszaczy i ich rodzaju nie tylko do roślin jakie mamy w ogrodzie, ale także do rodzaju podłoża na jakim je zasadziliśmy. Specjalista pomoże nam dokonać dobrego wyboru i uniknąć pomyłek.

Cechy automatycznego nawadniania

Nowoczesne rozwiązania w zakresie nawadniania są nie tylko estetyczne, niemal niewidoczne, ale również bardzo wydajne, co czyni je tym bardziej cennym nabytkiem. Dobrze zaplanowany system, oparty na elastycznych przewodach, które nie tylko dobrze znoszą porę zimową, ale także są bezpieczne podczas koszenia trawnika.

Sterowniki

Elementami, na które na pewno warto zwrócić uwagę to rozwiązanie oparte o skuteczny sterownik, który szybko i wygodnie dla nas komunikuje się z elektrozaworami i dostosowuje system nawadniania do konkretnych potrzeb. Nie mniej ważne jest zastosowanie elementów dodatkowych, takich jak na przykład czujnik deszczu zintegrowany ze sterownikiem, to dla nas gwarancja, iż podczas deszczu nasz trawnik nie będzie dodatkowo zraszany. Nawadnianie możemy prowadzić przy użyciu kilku różnych rozwiązań:
  • Zraszaczy
  • Mikrozraszaczy
  • Linii kroplujących
  • Kroplowników indywidualnych
Każde z tych rozwiązań ma swoją specyfikę i sprawdzi się dobrze w innym miejscu naszego ogrodu. Wybierając rozwiązania dla nas pamiętajmy również, by sprawdzić jak wiele wody zużywa każde w z tych rozwiązań oraz jakie parametry ma źródło wody, z którego będziemy korzystać, bowiem od ciśnienia wody uzależnione jest również to na jakie opcje możemy się zdecydować.
Nawadnianie jak marzenie
Pięknie zadbany trawnik
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe