grudzień 2022
9
piątek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
7
Wrzesień 2015
37 tydzień
Reginy, Marka, Melchiora
Wtorek
8
Wrzesień 2015
37 tydzień
Czcibora, Marii, Serafiny
Środa
9
Wrzesień 2015
37 tydzień
Aldony, Jakuba, Sergiusza
Czwartek
10
Wrzesień 2015
37 tydzień
Eligii, Irmy, Łukasza
Piątek
11
Wrzesień 2015
37 tydzień
Dagny, Jacka, Prota
Sobota
12
Wrzesień 2015
37 tydzień
Amadeusza, Gwidy, Sylwiny
Niedziela
13
Wrzesień 2015
37 tydzień
Apolinarego, Eugenii, Lubomira

System nawadniający dostosowany do danego obiektu

Jak wiadomo, w ogrodnictwie różnego rodzaju systemy nawadniające są powszechnie wykorzystywane. To dzięki nim udaje się utrzymać niemal w idealnym stanie każdy ogród, niezależnie od tego, czy jest to zwykły ogródek działkowy, czy też obiekt o powierzchni nawet kilku, kilkunastu hektarów. Wszyscy, którzy zdecydowali się na zamontowanie wybranego systemu nawadniającego w swoim ogrodzie, chwalą sobie tę decyzję. Podkreślają, że dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możliwe jest między innymi:
  • zaoszczędzenie czasu, jaki należy poświęcić na pielęgnację ogrodu i znajdujących się w nim roślin;
  • zaoszczędzenie pieniędzy poprzez zmniejszenie zużycia wody wykorzystywanej do podlewania ogrodowej roślinności;
  • idealne dostosowanie ilości wody wykorzystywanej do podlewania, do potrzeb konkretnych roślin, jakie znajdują się w danym ogrodzie;
  • dokładne i równomierne nawodnienie całego trawnika.

Dobrać właściwy system

Oczywiście, planując zamontowanie odpowiedniego systemu nawadniającego w swoim ogrodzie, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju system najlepiej w danej sytuacji się sprawdzi. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rożnych rozwiązań, które będą miały praktyczne zastosowanie w obiektach różnego typu. Oczywiście podczas wyboru obowiązuje jedna podstawowa zasada. Im mniej wymagający ogród i im mniejsza jest jego powierzchnia, tym mniej zaawansowany system nawadniający można wykorzystać. W ogrodach, w których nie ma wielu roślin wymagających specjalistycznej pielęgnacji wystarczy właściwie jedynie zamontowanie kilku zraszaczy, które zadbają o odpowiednie nawodnienie trawnika. Ilość tych urządzeń raz ich zasięg jest oczywiście za każdym razem uzależniona od powierzchni, jaka ma być nawadniania.

Skala ma znaczenie

W obiektach, w których jest większa ilość bardziej wymagających roślin, na przykład w ogrodach botanicznych, lepiej sprawdzą się systemy bardziej skomplikowane, które mogą być sterowane za pomocą specjalnego programu komputerowego. Dzięki nim możliwe jest odpowiednie dozowanie optymalnej dla konkretnych roślin ilości wody oraz ustawienie czasu i częstotliwości nawadniania.
Systemy nawadniające pozwalają zaoszczędzić czas
Utrzymanie murawy boiska w stanie idealnym
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe