lipiec 2020
7
wtorek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
24
Sierpień 2015
35 tydzień
Bartosza, Jerzego, Maliny
Wtorek
25
Sierpień 2015
35 tydzień
Belii, Ludwika, Luizy
Środa
26
Sierpień 2015
35 tydzień
Ireneusza, Konstantego, Marii
Czwartek
27
Sierpień 2015
35 tydzień
Cezarego, Małgorzaty, Moniki
Piątek
28
Sierpień 2015
35 tydzień
Adeliny, Erazma, Sobiesława
Sobota
29
Sierpień 2015
35 tydzień
Beaty, Racibora, Sabiny
Niedziela
30
Sierpień 2015
35 tydzień
Benona, Jowity, Szczęsnego

Systemy nawadniające pozwalają zaoszczędzić czas

Dla wielu ludzi posiadanie własnego ogrodu wiąże się z wieloma zaletami. Mając ogród, choćby nawet był to zwykły ogródek działkowy, zyskuje się miejsce, w którym można się zrelaksować, odpocząć po ciężkim dniu pracy, czy spędzić przyjemny weekend na wolnym powietrzu nie da się jednak ukryć, że posiadanie ogrodu wiąże się również z różnego rodzaju obowiązkami. Nawet, jeśli decydujemy się na to, by całą powierzchnie ogrodu obsiać jedynie trawą, o tę, wydawać by się mogło mało wymagającą roślinę, również trzeba zadbać. Najważniejsze jest oczywiście usuwanie chwastów, podkaszanie, w przypadku trawy cyz krzewów ozdobnych oraz oczywiście podlewanie roślin ogrodowych. Ta ostatnia czynność, choć przecież w gruncie rzeczy jest bardzo prosta, może wydawać się niezwykle czasochłonna. Zwłaszcza, gdy korzystamy przy jej wykonywaniu z tradycyjnej konewki. Oczywiście można również zdecydować się na wykorzystanie węza ogrodowego, ale to z kolei wiąże się z tym, że musi być on odpowiednio długi, by z jego pomocą móc podlać rośliny położone nawet w najbardziej oddalonych od źródła wody zakątkach ogrodu. Najskuteczniejszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie tutaj różnego rodzaju systemów nawadniających.

Czas zaoszczędzony

To właśnie dzięki takim w pełni zautomatyzowanym systemom nawadniającym możliwe jest zaoszczędzenie czasu potrzebnego do tego, by podlać wszystkie rośliny. Ponadto wykorzystanie odpowiednio dobranego do potrzeb danego ogrodu systemu nawadniającego pozwala także zaoszczędzić koszt zużywanej w danym ogrodzie wody. System nawadniający, który jest sterowany komputerowo, automatycznie może dozować taką ilość wody, która w przypadku określonych roślin jest po prostu optymalna.

Trafny wybór

Oczywiście wciąż pozostaje kwestia tego, jaki system będzie w danej sytuacji najlepszy. Osoby posiadające ogrody mają tu do wyboru kilka różnych opcji:
  • w ogrodach z dużą ilością roślin warto wybrać systemy, które są na stałe umieszczane pod powierzchnią ziemi;
  • w ogrodach z trawnikami o dużej powierzchni warto wybrać systemy, w których zraszacze można za każdym razem ustawić w dowolnym miejscu.
O tym warto pamiętać zakładając ogród
Systemy nawadniające pozwalają zaoszczędzić czas
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe