wrzesień 2022
27
wtorek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Wtorek
1
Wrzesień 2015
36 tydzień
Belindy, Bronisza, Idziego
Środa
2
Wrzesień 2015
36 tydzień
Dionizy, Izy, Juliana
Czwartek
3
Wrzesień 2015
36 tydzień
Joachima, Liliany, Szymona
Piątek
4
Wrzesień 2015
36 tydzień
Dalii, Idy, Rocha
Sobota
5
Wrzesień 2015
36 tydzień
Doroty, Justyna, Wawrzyńca
Niedziela
6
Wrzesień 2015
36 tydzień
Beaty, Eugeniusza, Lidy

Systemy nawadniające pozwalają zaoszczędzić czas

Dla wielu ludzi posiadanie własnego ogrodu wiąże się z wieloma zaletami. Mając ogród, choćby nawet był to zwykły ogródek działkowy, zyskuje się miejsce, w którym można się zrelaksować, odpocząć po ciężkim dniu pracy, czy spędzić przyjemny weekend na wolnym powietrzu nie da się jednak ukryć, że posiadanie ogrodu wiąże się również z różnego rodzaju obowiązkami. Nawet, jeśli decydujemy się na to, by całą powierzchnie ogrodu obsiać jedynie trawą, o tę, wydawać by się mogło mało wymagającą roślinę, również trzeba zadbać. Najważniejsze jest oczywiście usuwanie chwastów, podkaszanie, w przypadku trawy cyz krzewów ozdobnych oraz oczywiście podlewanie roślin ogrodowych. Ta ostatnia czynność, choć przecież w gruncie rzeczy jest bardzo prosta, może wydawać się niezwykle czasochłonna. Zwłaszcza, gdy korzystamy przy jej wykonywaniu z tradycyjnej konewki. Oczywiście można również zdecydować się na wykorzystanie węza ogrodowego, ale to z kolei wiąże się z tym, że musi być on odpowiednio długi, by z jego pomocą móc podlać rośliny położone nawet w najbardziej oddalonych od źródła wody zakątkach ogrodu. Najskuteczniejszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie tutaj różnego rodzaju systemów nawadniających.

Czas zaoszczędzony

To właśnie dzięki takim w pełni zautomatyzowanym systemom nawadniającym możliwe jest zaoszczędzenie czasu potrzebnego do tego, by podlać wszystkie rośliny. Ponadto wykorzystanie odpowiednio dobranego do potrzeb danego ogrodu systemu nawadniającego pozwala także zaoszczędzić koszt zużywanej w danym ogrodzie wody. System nawadniający, który jest sterowany komputerowo, automatycznie może dozować taką ilość wody, która w przypadku określonych roślin jest po prostu optymalna.

Trafny wybór

Oczywiście wciąż pozostaje kwestia tego, jaki system będzie w danej sytuacji najlepszy. Osoby posiadające ogrody mają tu do wyboru kilka różnych opcji:
  • w ogrodach z dużą ilością roślin warto wybrać systemy, które są na stałe umieszczane pod powierzchnią ziemi;
  • w ogrodach z trawnikami o dużej powierzchni warto wybrać systemy, w których zraszacze można za każdym razem ustawić w dowolnym miejscu.
Zadbany ogród podczas wakacji
System nawadniający dostosowany do danego obiektu
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe