lipiec 2020
3
piątek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Czwartek
1
Październik 2015
40 tydzień
Heloizy, Igora, Remigiusza
Piątek
2
Październik 2015
40 tydzień
Racheli, Sławy, Teofila
Sobota
3
Październik 2015
40 tydzień
Bogumiła, Gerarda, Józefy
Niedziela
4
Październik 2015
40 tydzień
Edwina, Rosławy, Rozalii

Systemy nawadniające w budynkach

Kiedy mówi się o systemach nawadniających ogrody, najczęściej ma się na myśli takie instalacje, które wykorzystywane są do utrzymania w odpowiednim stanie ogrodów znajdujących się na wolnym powietrzu.

Rośliny we wnętrzach też potrzebują wody

Trzeba jednak pamiętać, że także rośliny trzymane w obiektach zamkniętych wymagają regularnego podlewania. Oczywiście w przypadku roślin doniczkowych w każdym domu, wystarczy butelka z wodą, czy konewka. Jednak jeśli pomyślimy o takich miejscach, jak na przykład palmiarnia, czy profesjonalna hodowla kwiatów i innych roślin szklarniowych, stanie się jasne, że konieczne jest tutaj zamontowanie profesjonalnego systemu nawadniającego.

Wygoda i samoobsługowość

Skorzystanie z takiej opcji niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim, dzięki wykorzystaniu systemu nawadniającego, utrzymanie roślinności szklarniowej czy innych roślin trzymanych w obiektach zamkniętych, w stanie idealnym jest dużo bardziej wygodne. Dzięki sterowanym automatycznie zraszaczom, które włączają i wyłączają o określonej porze, wszystkie rośliny otrzymują codziennie odpowiednią ilość wody, dokładnie taką, której potrzebują, by się prawidłowo rozwijać i kwitnąć. Warto też pamiętać o tym, że dzięki systemowi nawadniającemu istnieje możliwość zaoszczędzenia czasu potrzebnego do pielęgnacji poszczególnych roślin oraz zaoszczędzenia wody. Wiadomo przecież, że podlewanie wężem ogrodowym nie pozwala na tak idealną kontrolę zużycia wody w danym obiekcie.

Różnice w nawadnianiu we wnętrzach, a na zewnątrz

Systemy nawadniające stosowane w obiektach zamkniętych różnią się nieco od tych, które wykorzystywane są na wolnym powietrzu przede wszystkim w szklarniach czy palmiarniach nie stosuje się raczej zraszaczy o dużym zasięgu Najczęściej stosowane tu są z kolei takie systemy, które odpowiednimi wężami dostarczają wodę do konkretnych grządek czy doniczek. Takie rozwiązania pozwalają nie tylko na odpowiednie dbanie o uprawiane tutaj rośliny, ale również na zachowanie czystości w całym obiekcie, w którym niewskazane jest, by w przejściach między roślinami rozlana była woda. Zastosowanie systemów nawadniających jest tutaj więc bardzo praktyczne.
Jak utrzymać pole golfowe w idealnym stanie?
Systemy nawadniające w budynkach
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe