październik 2022
6
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
5
Październik 2015
41 tydzień
Flawii, Justyna, Rajmunda
Wtorek
6
Październik 2015
41 tydzień
Artura, Fryderyki, Petry
Środa
7
Październik 2015
41 tydzień
Krystyna, Marii, Marka
Czwartek
8
Październik 2015
41 tydzień
Brygidy, Loreny, Marcina
Piątek
9
Październik 2015
41 tydzień
Arnolda, Ludwika, Sybili
Sobota
10
Październik 2015
41 tydzień
Franciszka, Loretty, Poli
Niedziela
11
Październik 2015
41 tydzień
Aldony, Brunona, Emila

Systemy nawadniające w budynkach

Kiedy mówi się o systemach nawadniających ogrody, najczęściej ma się na myśli takie instalacje, które wykorzystywane są do utrzymania w odpowiednim stanie ogrodów znajdujących się na wolnym powietrzu.

Rośliny we wnętrzach też potrzebują wody

Trzeba jednak pamiętać, że także rośliny trzymane w obiektach zamkniętych wymagają regularnego podlewania. Oczywiście w przypadku roślin doniczkowych w każdym domu, wystarczy butelka z wodą, czy konewka. Jednak jeśli pomyślimy o takich miejscach, jak na przykład palmiarnia, czy profesjonalna hodowla kwiatów i innych roślin szklarniowych, stanie się jasne, że konieczne jest tutaj zamontowanie profesjonalnego systemu nawadniającego.

Wygoda i samoobsługowość

Skorzystanie z takiej opcji niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim, dzięki wykorzystaniu systemu nawadniającego, utrzymanie roślinności szklarniowej czy innych roślin trzymanych w obiektach zamkniętych, w stanie idealnym jest dużo bardziej wygodne. Dzięki sterowanym automatycznie zraszaczom, które włączają i wyłączają o określonej porze, wszystkie rośliny otrzymują codziennie odpowiednią ilość wody, dokładnie taką, której potrzebują, by się prawidłowo rozwijać i kwitnąć. Warto też pamiętać o tym, że dzięki systemowi nawadniającemu istnieje możliwość zaoszczędzenia czasu potrzebnego do pielęgnacji poszczególnych roślin oraz zaoszczędzenia wody. Wiadomo przecież, że podlewanie wężem ogrodowym nie pozwala na tak idealną kontrolę zużycia wody w danym obiekcie.

Różnice w nawadnianiu we wnętrzach, a na zewnątrz

Systemy nawadniające stosowane w obiektach zamkniętych różnią się nieco od tych, które wykorzystywane są na wolnym powietrzu przede wszystkim w szklarniach czy palmiarniach nie stosuje się raczej zraszaczy o dużym zasięgu Najczęściej stosowane tu są z kolei takie systemy, które odpowiednimi wężami dostarczają wodę do konkretnych grządek czy doniczek. Takie rozwiązania pozwalają nie tylko na odpowiednie dbanie o uprawiane tutaj rośliny, ale również na zachowanie czystości w całym obiekcie, w którym niewskazane jest, by w przejściach między roślinami rozlana była woda. Zastosowanie systemów nawadniających jest tutaj więc bardzo praktyczne.
Różne rodzaje systemów nawadniających ogród
Na czym polega projektowanie ogrodu?
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe