lipiec 2020
7
wtorek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
7
Wrzesień 2015
37 tydzień
Reginy, Marka, Melchiora
Wtorek
8
Wrzesień 2015
37 tydzień
Czcibora, Marii, Serafiny
Środa
9
Wrzesień 2015
37 tydzień
Aldony, Jakuba, Sergiusza
Czwartek
10
Wrzesień 2015
37 tydzień
Eligii, Irmy, Łukasza
Piątek
11
Wrzesień 2015
37 tydzień
Dagny, Jacka, Prota
Sobota
12
Wrzesień 2015
37 tydzień
Amadeusza, Gwidy, Sylwiny
Niedziela
13
Wrzesień 2015
37 tydzień
Apolinarego, Eugenii, Lubomira

Utrzymanie murawy boiska w stanie idealnym

Kiedy ogląda się mecz piłki nożnej, można czasem usłyszeć opinie komentatorów na temat murawy, jaka jest na danym stadionie. Choć przeciętny kibic nie zdaje sobie z tego sprawy, jakość tej murawy ma ogromny wpływ na jakość gry. Każdy zawodnik podkreśla, że bardzo ważne jest, by powierzchnia boiska była odpowiednio przygotowana. Najważniejsze obiekty sportowe są z resztą przygotowywane przez specjalistów, których zadaniem jest wyłącznie dbanie o to, by murawa, na której rozgrywane będą mecze piłkarskie, była zawsze w stanie idealnym, gotowa do tego, by przyjąć zawodników i umożliwić im grę w optymalnych warunkach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przed takimi greenkeeperami odpowiedzialnymi za stan murawy boiska, stoi nie lada zadanie. Muszą oni pamiętać o tym, że utrzymanie obiektu sportowego wymaga od nich by:
  • murawa boiska zawsze była zielona, odpowiednio nawodniona;
  • trawa pokrywająca płytę boiska, miała zawsze optymalną długość;
  • trawa na boisku była rozmieszczona równomiernie, nie powinno być tutaj plam suchej ziemi lub miejsc, w których trawa rośnie szczególnie gęsto.

Specjaliści wiedzą

Oczywiście obecnie osoby zajmujące się utrzymaniem murawy na stadionie w odpowiednim stanie, mają do dyspozycji szereg różnego rodzaju rozwiązań, które ułatwiają im wykonywanie obowiązków. Jednym z najważniejszych ułatwień jest wykorzystanie profesjonalnych systemów nawadniających, które umożliwiają optymalne nawodnienie murawy, niezależnie od warunków pogodowych. Systemy nawadniające wykorzystywane na różnego rodzaju obiektach sportowych są montowane na stałe, jednak w taki sposób, by nie przeszkadzały zawodnikom podczas gry. Najczęściej stosuje się tutaj zraszacze, które uruchamiają się automatycznie i są rozmieszczone w taki sposób, by zasięg dostarczanej przez nie wody był odpowiedni do tego, by idealnie nawodnić całą powierzchnię boiska. Ponadto w przypadku systemów nawadniających stosowanych w obiektach sportowych, wykorzystuje się sterowanie komputerowe, które umożliwia kontrolowanie ilości wody wykorzystywanej do nawodnienia danego obiektu.
Systemy nawadniające pozwalają zaoszczędzić czas
Utrzymanie murawy boiska w stanie idealnym
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe