czerwiec 2022
25
sobota
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
23
Maj 2022
21 tydzień
Leoncjusza, Michała, Renaty
Wtorek
24
Maj 2022
21 tydzień
Joanny, Zdenka, Zuzanny
Środa
25
Maj 2022
21 tydzień
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Czwartek
26
Maj 2022
21 tydzień
Eweliny, Jana, Pawła
Piątek
27
Maj 2022
21 tydzień
Amandy, Jana, Juliana
Sobota
28
Maj 2022
21 tydzień
Augustyna, Ingi, Jaromira
Niedziela
29
Maj 2022
21 tydzień
Benity, Maksymiliana, Teodozji

Woda w ogrodzie: źródło życia i radości

Ogrodnictwo jest jedną z naszych pierwotnych fascynacji. Przez tysiące lat ludzie się tym parali, zresztą główne składniki naszej diety właśnie były uprawiane w ogrodach. Wraz z tym jak ludzie znaleźli inne sposoby odżywiania zaczęli również angażować się w działania, które nie były bezpośrednio związane z funkcją ogrodnictwa jako sposobu przetrwania. Kwiaty, krzewy ozdobne, drzewa ozdobne wszystkie stały się częścią ogrodnictwo -dla piękna i przyjemności.

Woda jest źródłem życia.

W rzeczywistości składamy się z 50 do 70 procent wody i bez wody możemy umrzeć w ciągu kilku godzin lub dni - znacznie szybciej niż z braku pożywienia. Woda jest koniecznością, nawet źródłem wojen. Znajdujemy relaks w widokach i dźwiękach związanych z wodą, bez względu na to czy źródłem jest morze, jezioro, rzeka, potok lub staw. To jest głęboko zakorzenione w naszym istnieniu.

Woda w ogrodzie

Ogrody wodne różnego rodzaju mają długą historię. Od skomplikowanych rzeźb w których są fontanny z akwarium do najprostszej z małym ujęciem wody. Jedno jest pewne - obecnie, ogrodnictwo przykłada jeszcze większą uwagę do roli wody ? w ramach samego nawadniania ogrodów, jak również wykorzystanie wody w aspekcie dekoracyjnym. Taki nowy trend częściowo jest również mocno związany z postępem technologii, dostępność nowoczesnych rozwiązań nawadniających na pewno jeszcze bardziej zachęca do wykorzystania ich w ramach swoich ogrodów.

Różne formy

Kochamy zatem wodę w ogrodzie w każdej formie i oprócz tradycyjnych zraszaczy tworzymy:
  • mini wodospady i strumienie,
  • stawy,
  • fontanny,
  • różnego rodzaju pojemniki z wodą.

Ogród jako dzieło sztuki

Różnorodność tych rozwiązań idzie jeszcze dalej, a większość z nich może być dodatkowo zwiększona poprzez zastosowanie kombinacji z innymi elementami jak ozdoby skalne, różne rodzaje oświetlenia nad i pod powierzchnią wody (lub za wodospadem), rośliny, i oczywiście wprowadzenie do wody ryb i innych mieszkańców wodnych. Jednak zanim zaczniesz modernizację swojego ogrodu pamiętaj, że pierwszą rzeczą do rozważenia jest budżet ? czyli to na ile możesz sobie w tym aspekcie pozwolić.
Nawadnianie różnych obiektów sportowych
Systemy filtracyjne wody dla Twojego ogrodu
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe