październik 2022
6
czwartek
Start
Kontakt
Mapa strony
Do pobrania Szkolenia Wskazówki
Poniedziałek
13
Kwiecień 2015
16 tydzień
Artemona, Justyny, Przemysławy
Wtorek
14
Kwiecień 2015
16 tydzień
Bernarda, Martyny, Waleriana
Środa
15
Kwiecień 2015
16 tydzień
Adolfiny, Odetty, Wacława
Czwartek
16
Kwiecień 2015
16 tydzień
Bernarda, Biruty, Erwina
Piątek
17
Kwiecień 2015
16 tydzień
Anicety, Klary, Rudolfina
Sobota
18
Kwiecień 2015
16 tydzień
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisławy
Niedziela
19
Kwiecień 2015
16 tydzień
Alfa, Leonii, Tytusa

Wygląd ogrodu zależy od odpowiedniego nawodnienia

Jeśli ktoś posiada domek jednorodzinny z pewnością dokłada wszelkich starań, by nie tylko sam budynek, ale również jego otoczenie było ładne i przyjemne. W tym celu wielu ludzi korzysta z pomocy specjalistycznych firm ogrodniczych oraz osób zajmujących się projektowaniem ogrodów. Ludzie ci z pewnością są w stanie pomóc dobrać odpowiednie rośliny w taki sposób, by przez większą część roku ogród był kolorowy i po prostu ładnie się prezentował. Ludzie ci z pewnością podpowiedzą również, jakie rozwiązania zastosować, by jak najbardziej ułatwić sobie dbanie o tak pięknie zaprojektowany ogród. Wiadomo przecież, że nie każdy jest pasjonatem ogrodnictwa. Nie każdy też ma czas i ochotę na to, by każdą wolną chwilę poświęcać pracom ogrodowym. Wielu ludzi traktuje swój ogród raczej jako miejsce odpoczynku. Z drugiej strony wiadomo jednak, że o rośliny rosnące w ogrodzie trzeba odpowiednio dbać. Z tego powodu często korzysta się z różnego rodzaju nawozów, najlepiej naturalnych. Pewne jest także to, że rośliny, aby mogły naprawdę pięknie rozkwitać, potrzebują odpowiedniego nawodnienia.

Alternatywa dla konewki

W tym ostatnim przypadku skorzystać można oczywiście z konewki lub węża ogrodowego. Oba te sposoby są jednak niezbyt wygodne. Po pierwsze, zawsze trzeba pamiętać o tym, by podlać rośliny w swoim ogrodzie. Tymczasem nie zawsze mamy na to czas. Problem pojawi się też w momencie, gdy zaplanujemy wyjazd na urlop. Jeśli w tym okresie panować będą szczególne upały lub susze, ryzykujemy, że rośliny ogrodowe po prostu uschną lub stracą swój urok. Można oczywiście poprosić sąsiada, by zadbał o nasz ogród. Jest jednak rozwiązanie, które może okazać się dużo bardziej praktyczne. Można skorzystać z profesjonalnych, automatycznych systemów nawadniających.

Zaplanuj system nawadniania

Tego typu systemy można zamówić w wybranych firmach zajmujących się urządzaniem ogrodów. Warto pamiętać o tym już na etapie projektowania ogrodu, bo często przewody, którymi woda płynie do zraszaczy ukryte są pod ziemią i ich umiejscowienie tam wymaga rozkopania ogrodu. Warto jednak zdecydować się na takie rozwiązanie, by ogród pięknie wyglądał.
Idealna murawa na boisku
Korzyści ze stosowania automatycznych systemów nawadniających w ogrodzie
Akwedukt Group
logotyp Hortis
Hortis Marek Ziółkowski
tel.fax: 42 680 10 49
kom. 601 07 10 44
biuro@hortis.pl

netBOX - Strony internetowe